Krąg wtajemniczonych

The Insider
978-83-7659-221-3
sensacja
ola161

Kiedy dwanaście milionów euro niespodziewanie pojawia się na koncie bankowym Harry Martinez, a ktoś usiłuje wepchnąć ją pod pociąg, dziewczyna nie ma wątpliwości – oba wydarzenia są ze sobą powiązane. Harry pracuje w dublińskiej firmie zajmującej się testowaniem zabezpieczeń systemów komputerowych. Jej ojciec, Sal, hazardzista i oszust, siedzi w więzieniu za wykorzystanie poufnych informacji do nielegalnych spekulacji giełdowych, które przyniosły mu fortunę. Na czele grupy spekulantów, której był członkiem, stał człowiek używający pseudonimu Prorok. Jego tożsamości policji nie udało się ustalić. Harry podejrzewa, że dwanaście milionów to kwota równa zyskom z ostatniej transakcji giełdowej Sala. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, wykorzystuje swoje hakerskie umiejętności, by nawiązać kontakt mailowy z Prorokiem. Oferuje zwrot pieniędzy, niestety cała kwota nagle znika z jej konta. Jeśli nie zdobędzie ich w ciągu najbliższych 48 godzin – zginie. Prorok zabija bez skrupułów...

aga | 2012-01-29
Przeczytana: styczeń 2012

Zawsze podziwialam ludzi, ktorzy maja wiedze informatyczna w malym palcu, pewnie dlatego ze jestem totalnym laikiem w tych sprawach. A jesli do tego dodana jest wartka akcja, troche tajemnicy i dreszczyk emocji to coz wiecej trzeba by oddac sie takiej lekturze bez granic!
Bardzo sympatyczna pozycja! Krew sie nie leje strumieniami,kogos kto lubi sensacje zaintryguje!
Polecam serdecznie.

comique | 2013-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 września 2013

Niby fabuła w porządku, ale nie podobał mi się język, którym operowała autorka. początek udany, ale przez resztę książki strasznie się nudziłam. Skoro "Krąg wtajemniczonych" ma być hitem Avy MCArthy, to chyba nie chcę wiedzieć, jakie są jej inne książki.

| 2016-01-03
Przeczytana: 2016 rok

Fabuła bardzo ciekawa, chociaż narracja momentami wydawała się nieco nużąca, przez co czytanie szło wolniej niż powinno. Sześć gwiazdek to zdecydowanie sprawiedliwa ocena dla tej powieści.

magdarynka29 | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Ciekawa książka, szybko się czyta, tylko co za idiota zamieszcza komentarze zdradzające rozwiązanie na okładce książki...

Magda | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Temat niby zupełnie nie w moim guście, a jednak książka napisana fajnym językiem, przyjemnie i sprawnie się czytało. Zakończenie zaskakujące, to lubię :)

ZosiaZiaja | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017