Haider kim jest

Wydawnictwo: Biały Kruk
historyczna

Ponury cień padł na Europę. Odżyły najgorsze wspomnienia z przełomu lat 30 i 40. Padło pytanie wprost : czy narodził się nowy Hitler?!Jak to możliwe, że ten mały polityk z południa Austrii, syn byłych działaczy hitlerowskich, stał się nagle ogólnoeuropejskim zagrożeniem?Na te i inne pytania odpowiada ta książka, która od lat śledzi poczynania Jorga Haidera. Przedstawia sylwetkę tego zręcznego a przy tym bezwzględnego populisty oraz penetruje dokładnie grunt, z którego on wyrósł.

Joshua | 2014-10-18
psu | 2014-07-16