Mała książka o feminizmie

Lilla feministboken
978-83-88875-52-3
feminizm
Polaris

Kiedy Zosia przy śniadaniu przegląda gazetę, zauważa zdjęcie ośmiu dostojnych panów w garniturach. Najmożniejszych tego świata. Czy to oni decydują o jego losach? Dlaczego na zdjęciu nie ma ani jednej kobiety? Zosi wydaje się to tak dziwne, że zaczyna własne śledztwo w tej sprawie. Czyżby kobiety nie chciały o niczym decydować? A może nie mogą? Czy zawsze tak było? Jakie były najwybitniejsze kobiety-przywódcy w historii?

Monika | 2016-04-12
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo dobrze, że taka książka, właśnie dla dzieci, powstała. Czytałam ją razem z córką, a za kilka lat przeczytam razem z synkiem. Mam nadzieję, że dzięki tej lekturze nieco bardziej zrozumieją świat.

Kara | 2016-02-12
Na półkach: 2016, Przeczytane, Kobiety