Droga do piekła

Wydawnictwo: Wołoszański
historyczna

Opowieść o okrutnej i przebiegłej polityce Stalina, dyktatora, który życie milionów ludzi podporządkował idei budowy nowej Europy. Przez kilkanaście lat tworzył gigantyczną armię, aby posłać ją na podbój Europy. I, wydawałoby się, w ostatnim momencie, gdy był już tak blisko celu, przegrał, gdyż Hitler uprzedził jego zamiary. Wehrmacht ruszył do boju, zanim taki rozkaz otrzymała Armia Czerwona.

Adrian F | 2016-11-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 02 listopada 2016

Sposób opowiadania historii przez pana Wołoszańskiego jest wciągający i ciężko się oderwać, kiedy pisze on o wielkiej polityce, albo działaniach na frontach. Książka ze względu na swoją długość nieco męcząca, ale można powiedzieć, że jest to w dużej pigułce streszczenie II wojny światowej widzianej od strony ZSRS. "Droga do piekła" tylko potwierdziła moje zdanie o gruzińskim satrapie. Na uwagę zasługują moim zdaniem bardzo ciekawe opisy konferencji w Teheranie i Jałcie a także zakulisowe gierki "wielkiej trójki", ich osobiste spotkania i ustalenia. Serce rośnie gdy po raz kolejny dowiaduję się nowych faktów na temat naszych wspaniałych sojuszników.

Mahima | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, Polska

Dzięki Wołoszańskiemu można zrozumieć historię, wydarzenia, które się tam rozgrywały, ale też i politykę, brudną grę przywódców rządzących podzielnie całą Europą.

hunter | 2010-12-06

Ciekawa,dobrze napisana książka odsłaniająca prawdziwe oblicze Stalina Zdecydowanie warto ją przeczytać.
Polecam

Grzegorz | 2014-07-21

Ach, Boguś Wołoszański, to jest dopiero facet! Niestety mam tak, że lubię się z jego patentów trochę pośmiać (teksty, ten ton, sami wiecie o co chodzi:)), zwłaszcza iż jako osoba z wykształceniem historycznym, sama zajmująca się na swój skromny sposób historią, z tym że w sposób naukowy a nie popularyzatorski jak Wołoszański, jestem w stanie mnóstwo jego wywodów zweryfikować i dość często uśmiechać się pod nosem, wiedząc iż pewne rzeczy po prostu wymyślił, w celu uatrakcyjnienia swoich barwnych niekiedy opowieści.

Mam do tej książki ogromny sentyment, czytałem ją jeszcze w liceum, kiedy miałem zielone pojęcie o "poważnej" historii i chłonąłem jej treść, choć już wtedy miałem wątpliwości, tak fantastyczne opowieści pan Wołoszański niekiedy snuje. Jest to jednak bardzo sprawnie napisana książka i jest jak najbardziej okey, jeśli czytelnik (posiadający nawet nikłą wiedzę na temat historii, a chcący się czegoś dowiedzieć) podchodzi do niej rozumnie i z dystansem. Rozumiem przez to...

juntti | 2012-02-13
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

W pełni książka popularnonaukowa - nie historyczna... ale przez to nabiera się chęci do czytani trudniejszej w odbiorze literatury z tego zakresu. Wołoszański nie po raz pierwszy pisze historię w stylu doskonałej sensacji. Za każdym wydarzeniem jest podwójne dno...

kaw_end_nap | 2014-06-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Pomimo iż książka zawiera wiele liczb i czystych faktów to potrafi wciągnąć. Kawał historii jest tu przedstawiony. Książka jest długa ale zdecydowanie się nie nudzi. Dzięki niej zrozumiałam (z opóźnieniem) wiele faktów z historii o których niejednokrotnie była mowa na lekcjach historii w szkole.

Desdemona | 2013-03-18

Rewelacyjna. Napisana w bardzo przystępnym języku, mimo dużej objętości, nie nuży, wręcz elektryzuje i skłania do ślęczenia nad nią do późnych godzin nocnych...By jak najszybciej przeczytać kolejne strony.

hans | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 lutego 2010

Wołoszańskiego się naprawdę fajnie czyta,polecam każdemu,a co do książki,bardzo ciekawa:)

Pocahontas | 2013-04-09

dobre a nawet bardzo dobre

martinezz | 2012-10-08

lubie książki tej tematyki , dla mnie świetne