Kobiety z Ptasich Wysp

Wydawnictwo: MG
978-83-61297-29-1
Kobiety, Ptasich, Wysp
dona

Ptasie Wyspy to okruchy stałego lądu, rozproszone wybuchem wulkanu. Z zamkiem renesansowej Celesty, uwięzionej w gorsecie szlachectwa… Jej wyspa to magiczny świat portretowych komnat, skrzydlatych tancerzy oraz nieobecnego Korsarza, który odpływając zostawił ją na pastwę piasku i krzyku ptaków. Ze szkołą nauczycielki Tiny, poprawiaczki świata… która na swoją wyspę przygarnia zranione dzieci, zwierzęta i zamorskie prostytutki. Toczy z góry przegraną wojnę, by jej świata nie zmieniono w kolejną kopię kiczowatego resortu. Z kuchnią i ogrodem Gospodyni, łagodzącej obyczaje gotowaniem, sprzątaniem i modlitwą. Ptasie Wyspy to ekscytujący archipelag dusz samotnych kobiet - śledzonych i podglądanych, pożądanych i gnębionych. Namiętnych, pełnych tajemnicy.

michasia | 2013-06-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 19 czerwca 2013

książka napisana przepiękną,poetycką prozą,naładowana ogromną dawką emocji;kocham taką prozę-jest jak muzyka;ksiązka ,która zapada w pamięc,i która pozostaje w nas na długo po przeczytaniu;polecam gorąco ,zwłaszcza wszystkim ,którzy cenią nie tylko treść ,ale przede wszystkim formę.

Barbara | 2011-02-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2010

Tę książkę uważam za doskonałą. Wchodząc w jej świat pogrążyłam się w prawdziwej magii stworzonej w wysmakowany, malarski sposób. Kobiet z Ptasich Wysp nie da się przeczytać w jeden wieczór, ale mnie właśnie o to chodziło. Wcale nie chciałam jej kończyć - choć zakończenie było piękną niespodzianką.

ayna | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015