Odmieniec

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Strange One
837150246X
Marzi

Kanadyjski pisarz, miłośnik ptaków i przyjaciel Indian, snuje opowieść o ptasim odmieńcu i o miłości pochodzących z różnych środowisk dwojga młodych: Indianki i białego, dla których ten ptak stał się symbolem, albowiem jego losy nierozerwalnie splotły się z losami ich miłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Elżbieta | 2014-11-11
Przeczytana: 1995 rok

Piękna i mądra książka.Tak dawno temu ją przeczytałam,a ciągle pozostaje w moim sercu i pamięci.

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Czy można pokochać książkę o ptaku ? Można!! Bo "Odmieniec" to przecudowna książka. Ptasi odmieniec i ludzka miłość. Koniecznie!!!

E-T Novak | 2015-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

To jest bardzo mądra książka, pokazująca ludziom, że miłość niesie z sobą poważne konsekwencje, a to, z kim spędzimy resztę naszego życia, jest chyba najpoważniejszym wyborem, z jakim przychodzi się spotkać człowiekowi. Problem segregacji rasowej, jaki został tutaj opisany w bardzo przejmujący sposób, być może należy do historii, ale bezwzględność socjety wobec jednostek nieprzeciętnych - wcale nie. Dlatego uważam, że to książka uniwersalna i każdy powinien ją przeczytąć. Bardzo szkoda, że tak mało osób zetknęło się z tą pozycją.
Więcej szczegółów na: http://fabryka-dygresji.blogspot.com/2015/01/fred-bodsworth-odmieniec.html

Mcdulka | 2012-05-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 12 maja 2012

bardzo goraco polecam ksiazke przede wszsytkim osobom, ktore czuje sie odmiencami w swiecie, w ktorym zyja
czasem trzeba porzucic rozum i owczy ped i podazyc za intuicja i wewnetrznym glosem...

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-10-20

Przeczytałam ją jednym tchem od wczorajszego wieczora do dzisiaj. Obudziła we mnie wiele pytań, ale trudno mi napisać o czym jest, bez wpadania w banał. W każdym razie piękna książka.

Ela | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Zarwana noc, ale było warto! Miłość młodego, ambitnego, białego mężczyzny do Indianki, czy hmm, wierność bernikli białolicej dla bernikli kanadyjskiej, co mnie bardziej urzekło? Chyba jednak te ptaki. Wspaniała opowieść, polecam!

Jonasz | 2013-02-03
Przeczytana: styczeń 2013

Przepiękna książka. Czyta się błyskawica, parę razy łezkę nad nią uroniłem. Bardzo fajny opis życia indian kanadyjskich, tematu zupełnie mi obcego. Takie połączenie Zewu krwi Londona(zmagania z podarktycznym klimatem są tutaj istotne) z Anią z Zielonego Wzgórza (bardzo romantyczna i ugładzona historia miłosna) i z elementami MAłego Wielkiego Człowieka (świetny opis życia Indian). Lektura obowiązkowa dla każdego.

Jola | 2010-11-29
Przeczytana: 1998 rok

czytalam ta ksiazke ponad 10 lat temu,chcielabym do niej wrocic.to ksiazka za ktora sie teskni...

Zafascynowana | 2010-05-26
Na półkach: Teraz czytam

Książka jest bardzo wciągająca.
Ma ciekawą strukturę. Wydaje się zagmatwana jednak czyta się ją z łatwością .