Odmieniec

The Strange One
837150246X
Marzi

Inne wydania

Kanadyjski pisarz, miłośnik ptaków i przyjaciel Indian, snuje opowieść o ptasim odmieńcu i o miłości pochodzących z różnych środowisk dwojga młodych: Indianki i białego, dla których ten ptak stał się symbolem, albowiem jego losy nierozerwalnie splotły się z losami ich miłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Elżbieta | 2014-11-11
Przeczytana: 1995 rok

Piękna i mądra książka.Tak dawno temu ją przeczytałam,a ciągle pozostaje w moim sercu i pamięci.

Mcdulka | 2012-05-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 12 maja 2012

bardzo goraco polecam ksiazke przede wszsytkim osobom, ktore czuje sie odmiencami w swiecie, w ktorym zyja
czasem trzeba porzucic rozum i owczy ped i podazyc za intuicja i wewnetrznym glosem...

E-T Novak | 2015-01-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2015

To jest bardzo mądra książka, pokazująca ludziom, że miłość niesie z sobą poważne konsekwencje, a to, z kim spędzimy resztę naszego życia, jest chyba najpoważniejszym wyborem, z jakim przychodzi się spotkać człowiekowi. Problem segregacji rasowej, jaki został tutaj opisany w bardzo przejmujący sposób, być może należy do historii, ale bezwzględność socjety wobec jednostek nieprzeciętnych - wcale nie. Dlatego uważam, że to książka uniwersalna i każdy powinien ją przeczytąć. Bardzo szkoda, że tak mało osób zetknęło się z tą pozycją.
Więcej szczegółów na: http://fabryka-dygresji.blogspot.com/2015/01/fred-bodsworth-odmieniec.html

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-10-20

Przeczytałam ją jednym tchem od wczorajszego wieczora do dzisiaj. Obudziła we mnie wiele pytań, ale trudno mi napisać o czym jest, bez wpadania w banał. W każdym razie piękna książka.

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Czy można pokochać książkę o ptaku ? Można!! Bo "Odmieniec" to przecudowna książka. Ptasi odmieniec i ludzka miłość. Koniecznie!!!

Jola | 2010-11-29
Przeczytana: 1998 rok

czytalam ta ksiazke ponad 10 lat temu,chcielabym do niej wrocic.to ksiazka za ktora sie teskni...

wikka | 2014-08-01
Przeczytana: lipiec 2014
Jonasz | 2013-02-03
Przeczytana: styczeń 2013

Przepiękna książka. Czyta się błyskawica, parę razy łezkę nad nią uroniłem. Bardzo fajny opis życia indian kanadyjskich, tematu zupełnie mi obcego. Takie połączenie Zewu krwi Londona(zmagania z podarktycznym klimatem są tutaj istotne) z Anią z Zielonego Wzgórza (bardzo romantyczna i ugładzona historia miłosna) i z elementami MAłego Wielkiego Człowieka (świetny opis życia Indian). Lektura obowiązkowa dla każdego.

Zafascynowana | 2010-05-26
Na półkach: Teraz czytam

Książka jest bardzo wciągająca.
Ma ciekawą strukturę. Wydaje się zagmatwana jednak czyta się ją z łatwością .