Odwet. Prawdziwa historia braci Bielskich.

Wydawnictwo: Agora SA
978-83-7552-475-8
historyczna
Witold Lisek

"Odwet. Prawdziwa historia braci Bielskich" to opowieść o zapomnianej polsko-bolszewickiej wojnie, która wybuchła na Kresach w 1943 r., to historia o zdradzie i zemście. Jest próbą odpowiedzi na pytanie o rolę braci Bielskich - czy byli bohaterami, którzy wyrwali setki Żydów z rąk hitlerowców, czy mordercami niewinnych Polaków? Zawiera nieznane dokumenty IPN, wyniki śledztwa autorów książki, niepublikowane nigdy relacje i fotografie archiwalne. Książka jest drugą częścią autorskiej serii Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego, poświęconej nieodkrytym lub przemilczanym epizodom ostatniej wojny na polskich Kresach. Jej pierwsza część - "Nie trzeba mnie zabijać" - opowiadała historię Aleksa Kurzema, ocalałego z zagłady Żyda wychowywanego przez hitlerowców.

daltonista | 2014-05-20

Historia Bielskich faktycznie nadaje się na film, ale w przeciwieństwie do holywoodzkiej wersji, nie byłoby komu kibicować.

archiwista_cyklista | 2014-04-23

Żałosny plagiat. Nie wiem na co liczyli jego autorzy.

chmurka | 2016-10-23
Elvis7 | 2015-06-09