Koło fortuny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ostatni zwycięzca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historyczna
piotrex

Trzecia część cyklu powieści historycznych z czasów Jana III Sobieskiego, która jednak stanowi odrębną całość. Losy postaci fabularnych są tu - jak i poprzednio - nierozerwalnie splecione z losami owego jedynego w naszych dziejach króla, który wybrany niejako wbrew naciskom mocarstw europejskich prosto z pola elekcyjnego musiał ruszać na pole bitwy, odkładając koronację niemal o dwa lata, by na czele szczupłych sił zmagać się z potężną, dziesięciokrotnie większą armią turecko-tatarską.

Rachela | 2015-05-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Trzeci tom " Ostatniego zwycięzcy" trzyma w napięciu do ostatniej strony. Niesamowite przygody Zawiei w Stambule, brat Eligiusz drżący o życie, ślub Justyny i Damiana, wszystkie te intrygujące historie nie pozwalają odłożyć książki ani na chwilę. Ja przeczytałam ją w dwa dni. Pojawia się też wątek Pauliny ( którą lubię) i Łysoboka ( którego nie darzę sympatią od początku, jest chyba jedynym bohaterem tutaj, którego znieść nie mogę). Król Sobieski władcą jest wybitnym, ale jego niewierność małżeńska kłuje mnie w oczy i przez to dużo u mnie stracił. A podobno tak kochał swoją Marysieńkę.... Znalazł się skarb Wołczara i jego syn. Szkoda mi tylko Tamary, bo nie zasłużyła na taki los. Szczerze mogę powiedzieć, że jak do tej pory " Koło fortuny" jest moją ulubioną częścią tego cyklu. Ciekawa jestem co przyniosą " Oślepłe źrenice"? Polecam z czystym sumieniem!

edekedek | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016