Mag: Wstąpienie

rpg, mag, świat mroku
hobby
Łukasz

Magya nie umarła.
Otwórz oczy i ujrzyj mystycznym wzrokiem,
Jak Wojna szaleje,
A Rozliczenie stoi w zasięgu ręki
Po jednej stronie stoją Inni,
Którzy wypaczyliby świat swymi szalonymi projektami;
Po drugiej, sidła Dumy,
I pokusa Mocy,
Oczekują na wewnętrzny Upadek.
Czy ścieżka nasza jest zbyt wąską?
Sam zdecydujesz.
Chodź,
Podróż cię wzywa.
Otwórz swe oczy
I Przebudź się.

Gwyn | 2010-08-14
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć!, RPG

Świetny system, ale poza tym również świetna książka. Teksty są bardzo różne, ale wszystkie trzymają dość spójny klimat. Równie dobrze dopasowane zostały ilustracje. Jeden z niewielu tak inspirujących podręczników, które po prostu chce się czytać.

Dodatkowo, jak na tę serię wydawniczą, niezłe tłumaczenie. Zostawia nieco do życzenia, ale na tle innych podręczników z tej linii (choćby nieszczęsnego Wampira) wypada dość dobrze.

WyrdHamster | 2010-08-14
Na półkach: RPG, Przeczytane

Do Wstąpienia mam mieszane uczucia. Prawda, potrafi porwać za jednym przeczytaniem, a Tradycje przyciągają jak magnes, ale, tak naprawdę, system jest bardzo ograniczający prowadzącego i graczy, wymuszając właściwie ciągłą Wojnę Wstąpienia na sesjach. Mimo to, dobrze się to czyta i jest naprawdę interesująca lekturą. A jako inspiracja do Maga: Przebudzenie jest naprawdę świetny. ;)

Łukasz | 2010-08-13

Prawdopodobnie najlepszy system RPG wydany w Polsce. Rozbudowany świat, wielka doza mistycyzmu, brak naiwnych rozwiązań znanych z "nowego" maga oraz Gotycko-punkowy klimat sprawiają, że podręcznik służy nie tylko do grania, ale również do czytania. I to na długi czas.

Vermilion | 2014-07-28

Pomijając opisy mechaniki gry - podróż po umbrze jest hipnotyczna

Nagual | 2013-08-22

Najlepsza gra wyobraźni, wątki filozoficzne i ezoteryczne 10/10.

jsx | 2015-09-05
Krzysiek | 2015-06-07