Graj Twardo

978-83-60525-13-5
Fantasy, RPG, Almanach
hobby
christov

Almanach Johna Wicka składa się z cyklu artykułów, które wcześniej ukazywały się na łamach magazynu Pyramid. Autor przedstawia szereg sztuczek i trików pozwalających zapanować nad sprawiającymi kłopoty graczami w imię stworzenia mocnej, angażującej opowieści. Całość uzupełniają wspomnienia i przykłady zaczerpnięte z sesji takich systemów jak Champions czy Wampir.

Phea | 2015-11-26

Mocny erpgowy poradnik. Właściwie nawet więcej, niż erpgowy. Podejście autora do gier fabularnych balansuje na pograniczu eksperymentu teatralnego; specjaliści od performatyki mieliby co analizować. Chętnie wzięłabym kiedyś udział w sesji a'la Wick, ale na dłuższa metę wolę bardziej tradycyjne podejście do gier fabularnych. Metody Wicka są fascynujące, ale słabsi psychicznie gracze mogą się z nimi czuć co najmniej niekomfortowo.

Lekturę polecam - żeby przekonać się jak głęboko można wejść w świat fikcji. Nad wprowadzeniem jej treści w życie radzę się jednak dobrze zastanowić. Granie twardo po prostu nie nadaje się dla każdego.

WyrdHamster | 2010-08-11
Na półkach: RPG, Przeczytane, Posiadam

Mocno kontrowersyjny almanach z kilkoma naprawdę świetnymi pomysłami, kilkoma takimi sobie, a reszta naprawdę niebezpiecznymi dla młodych Mistrzów Gry. Jako lektura odświeżająca tricki całkiem sensowna, nie wskazana jednak dla niedoświadczony prowadzących.

AngryMonkey | 2015-11-01
Przeczytana: 2015 rok

Ta książka, jak i reszta części z tej serii jest bardzo pomocna i daje wiele pomysłów, wyjść z sytuacji oraz wyjaśnień z przykładem. Polecam!

Eyriashka | 2011-05-07

Jak ktoś zauważył - nie jest to książka wskazana dla początkujących mistrzów gry. Ja, czytając ją, bawiłam się wyśmienicie i jestem wdzięczna za rozdział o prowadzeniu walk z którymi miałam niesamowity problem.
W porównaniu z Graj Fabułą wydaje mi się solidniejsza i mniej chaotyczna, ale to właśnie do książki Mateusza Zaróda odesłałabym mniej doświadczonych.

Tycia | 2015-08-09
Przeczytana: 20 marca 2010

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że książkę dostałam w prezencie. Nie należę więc do typowych osób do których ta pozycja jest adresowana. Owszem w RPG gram ale sama prowadziłam tylko kilka rozgrywek.
Tak więc z mojego punktu widzenia pozycja jest średnia. Pokazuje kilka ciekawych pomysłów ale wolałabym by mój MG był bardziej subtelny.

miedziokoko | 2016-06-19
Na półkach: 2016, Przeczytane