HR Giger ARh +

HR Giger ARh +
8389571951
sztuka
Róża_Bzowa

Wprowadzenie i najważniejsze prace Hansa Rudolfa Gigera.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/art/all/...»

skun | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Album ten to połączenie historii autobiograficznych Gigera z ogromną ilością reprodukcji jego prac. Przedstawione wątki biograficzne są stosunkowo niedługie, ale bardzo rzeczowe i przede wszystkim napisane niezwykle ciekawie. Odnoszą się zazwyczaj do wydarzeń, które miały wpływ na twórczość Gigera, a także opowiadają o jego życiu, fascynacjach czy lękach. Jest to lektura wspaniała i przyjemna, tak jak i same dzieła HRG. Przemawia z nich coś nieziemskiego, coś co potrafi przykuć wzrok na długi czas i zahipnotyzować do tego stopnia, że chciałoby się wejść w oglądany świat. Należą się ogromne podziękowania wydawcy za wypuszczenie na polski rynek tak świetnego albumu, choć z zewnątrz dość niepozornego.

Marta B | 2011-06-18
Na półkach: Przeczytane, Blabla
Przeczytana: 14 kwietnia 2006

Bardzo mi się podobały wszystkie dzieła tego autora, mimo, że nie do końca mogłam zrozumieć o co w nich dokładnie chodzi.

Lemur80 | 2016-04-17

Albumik skromny, w formacie zeszytowym, ale bardzo ładnie wydany i zawierający niegłupi wybór prac H.R. Gigera.

keczupowski | 2016-06-17
TomAsh | 2016-04-24