Echo

Tłumaczenie: Tomasz Kunz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Proza pod Globusem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Echo
83-08-03157-9
kultur-alnie

Książka daleka od klasycznej powieści kryminalnej, a jednak - jak podkreślają brytyjscy entuzjaści - stanowiąca intrygujące połączenie elementów z różnych sfer życia, układających się jak puzzle. Logicznie zarysowana intryga skłania nie tylko do pytania o los bohaterów, którzy pozostali przy życiu, ale także do zastanowienia się nad sensem zdarzeń, w których musieli uczestniczyć. Historia...

Historia ciekawie i dobrze napisana, z odpowiednio wyważonymi dawkami powagi i humoru.

nellanna | 2010-10-15
Przeczytana: 15 października 2010

Niełatwo tę książkę skomentować. O autorce niewiele wiem, poza notką, którą łaskawie zamieścił wydawca, nie słyszałam o niej wcześniej. Zaintrygowała mnie sama okładka, jak to czasem bywa...
Są tu psychologiczne gierki pomiędzy bohaterami. Jest niezwykle intrygująca i zarazem pogmatwana i wielowątkowa afera. Ma odniesienia w przeszłości.Pobrzmiewa w niej echo(nomen omen) antycznej tragedii.
Zaznaczam jednak, że jest to proza, którą trzeba czytać bardzo uważnie, jeśli chce się podążać za ciągiem wydarzeń i chyba nie sama sprawa kryminalna jest tu najważniejsza, ale sposób jej przedstawienia, galeria postaci a także uczuciowych związków między nimi...Szkoda, że nie można dawać ocen pól na pól, bo wahałam się między trzema i dwiema gwiazdkami, do końca jednak nie przekonana...

eska_floreska | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Nie jest to na pewno arcydzieło, ale dla początkującego w gatunku (jak ja) jest dobra. Kilka wątków. Nie pogubiłam się, ale też nie znudziłam. Polecam zajrzeć.

Morgana1976 | 2012-11-07

2010