Obcy. 8 pasażer Nostromo

Cykl: Obcy (tom 1)
Alien
Ellen, Ripley, Nostromo, Alien, Obcy
Krzysiek

W otchłani kosmosu rozgrywa się odwieczny dramat ludzkich namiętności. Trwa walka wielkich korporacji o pieniądze i władzę, walka bezlitosna i bezpardonowa, trwa też walka o przetrwanie, którą toczą zwykli ludzie, niczym pionki na tajemniczej szachownicy kosmicznej pustki. Kto zwycięży?

sybla | 2013-12-16

Film jest moim numerem jeden, książka zaraz za nim. Ale tylko ze względu na papierową szybko dostępną formę. Po prostu coś dla fana do kompletu, niemniej jednak mam, nie oddam, często wracam i polecam.

Krzysiek | 2010-08-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2001 rok

Zręcznie napisana historia o przerażających istotach z kosmosu. Historia znana, jednak mimo to trzyma w napięciu.

Niestety w porównaniu w filmem wypada raczej blado i można książkę polecić głównie tym, którym obejrzenie całego cyklu filmów to za mało. I takie chyba też było jej główne przeznaczenie. Faktycznie pod tym względem książka może górować nad filmem, bo sama forma papierowa pozwala na dodanie wątków pobocznych i dygresji względem głównej akcji.

jeremieblanc | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Książka Obcy - 8 pasażer Nostromo jest ciekawą pozycją jeśli chodzi o literaturę grozy, która rozgrywa się w kosmosie. Na pewno bardziej spodoba się osobą, które nie miały przyjemności oglądać filmowego pierwowzoru. Książka ma swoje minusy ze względu na bardzo okroiony opis obcego, kilka sytuacji które mogły być przedstawione w bardziej wyrafinowany sposób oraz płytko przedstawione postacie z którymi czytelnik w żaden sposób nie może się utożsamiać.

Ksiądz | 2014-11-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: listopad 2014

Historia, wiadomo świetna ale literacko wypada blado.

Tomek | 2014-03-26
Przeczytana: 23 marca 2014

Zdecydowanie autor tej książki nie zostanie moim ulubionym, moim zdaniem brak mu trochę kunsztu. Co do samej książki to jest ona po prostu odwzorowaniem tego co zobaczymy na ekranie oglądając film Scotta, czasem doda kilka ciekawych szczegółów, a czasem uprości nieco obraz filmowy. Chyba można określić ją jako zabawę na jeden wieczór.

Gantu_mn | 2011-01-31
Przeczytana: 2003 rok

Zbeletryzowany scenariusz filmowy. Autor praktycznie wcale nie zmienił scenariusza. Historia jest świetna, bo już w filmie taka była.

Michał Konkol | 2012-03-06

Cieżko określić, które lepsze - książka, czy film.. w koncu wychowałem sie na obu z nich.

sahquel | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012

Książka jest całkiem dobra. Można powiedzieć, że jest rozwinięciem filmu wzbogaconym o przemyślenia bohaterów oraz kilka wydarzeń nie pokazanych w filmie.

Kinga | 2013-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2013

Nie nazwałabym tej książki szczególnym arcydziełem, po prostu takie jakby rozwinięcie filmu, który jest rewelacyjny, a tej powieści nie z nim się równać.

Iki | 2011-11-27

Zacznę od tego, że nie oglądałam filmu, więc nie mogę porównać co jest lepsze. W każdym razie uważam, że książka jest niezła. Polecam.