Opowieści Fantastyczne Tom 1

Tłumaczenie: Przekład zbiorowy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Olek

"Opowieści fantastyczne" Wells'a powstawały w ciągu ostatnich lat XIX wieku. Od tego typu "fantazji naukowych" wybitny pisarz rozpoczął swoją trwającą wiele lat karierę literacką. Współczesna science fiction stopniem skomplikowania znacznie przewyższa pomysły Wells'a, które często nie odwoływały się do naukowych uzasadnień. Mimo to "Opowieści fantastyczne" nie straciły nic ze swej atrakcyjności - przyciągają wciąż nowych czytelników i przewyższają popularnością inne utwory pisarza.

Książka zawiera m. in. opowiadania:

"Niewidzialny Człowiek"
"Wehikuł czasu"

cath | 2013-10-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 02 października 2013

Nigdy nie byłam fanką science-fiction, chociaż czasem sięgam po fantasy. Po opowiadania Wellsa sięgnęłam tylko dlatego, że leżały na półce brata. I cóż, zachwyciłam się! Ogromne pozytywne zaskoczenie. Wyobraźnia pana Wellsa godna pozazdroszczenia. Moją szczególną sympatię wzbudziło opowiadanie "Historia pana Elveshama". Wnet na pewno przeczytam tom II.

Bardzo dobrze napisany zbiór, naprawdę świetnie pomyślany i ciekawy. Niektóre rozwiązania (,,Kuszenie...") są przekomicznie mądre, a reszta poruszająca w swojej realistyczności (nie zachaczając o elementy fantastyczne, oczywiście). Jedynym opowiadaniem, które mi się osobiście nie podobało, było ,,Wyznanie...". Koniec przewidziałem już na początku, więc nie był wielkim zaskoczeniem. Mimo to, ta pozycja wędruje na półkę z tymi ulubionymi.

Olek | 2010-08-15
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 08 sierpnia 2010

Ciekawy zbiór opowiadań o wymysłach ludzkiej wyobraźni.

BakaUsagi | 2016-10-30
książek: 2009
gorofil | 2016-06-10
michaltrudny | 2016-04-06
Biblioteka Borgesa

Co by tu przeczytać? Czasem, pomimo istnienia wielu źródeł inspiracji i czytelniczych rekomendacji, takich jak chociażby lubimyczytać.pl, i tak odczuwamy pewien niedosyt informacyjny. Poszukujemy nowych tytułów, nowych poleceń, nowych pomysłów. Hmm... dlaczego by nie zwrócić się o pomoc do dawnych czytelników?