Ogniem pisana

Marcus Sakey Wydawnictwo: Rebis Cykl: Nick Cooper (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Written in Fire
Maciej Szymański
Rebis
Written in Fire
Nick Cooper (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Szymański

W końcu wszystkie intrygi ujrzą światło dzienne. Już nie wiadomo kto jet kto. Kto wspiera kogo. Wszyscy się na siebie szczują. Agresja sięga zenitu. Powstaje tak duże zamieszanie, że mam wrażenie, że świat pójdzie z dymem.
Aż boje się pisać więcej aby nie spojlować.
Ale na pewno mogę napisać, że akcja jest jeszcze szybsza, nastroje są mroczne i złowieszcze, czyli tak jak lubię.

Najsmutniejsza część. Najbardziej przerażająca. Z masą okrucieństwa ukrytego za niezaspokojonymi ambicjami ludzików, których głównym celem jest stać się NieLudzikiem.
Przyznam, że gdyby poziom ludzkiego okrucieństwa był taki w pierwszej części, najprawdopodobniej nie doczytałabym serii do końca. Motyw dzieci prowadzonych jako tarcza, podejrzewam, że ludziom z mojego...

Ciekawe zakończenie trylogii, na które czekałem dość długo. Akcja trzyma w napięciu, choć liczyłem na bardziej spektakularne rozstrzygnięcie... aż się prosi o dalszy ciąg :)

Absolutnie zgadzam się z opinią Gillian Flynn ("historia tak wciągająca, że zapomnicie kupić mleko, podlać rośliny, a nawet jeść.")!
Rewelacyjne zakończenie rewelacyjnej serii. Aż żałuję, że to ostatni tom, choć zakończenie jakby zostawia furtkę do kontynuacji. Ale wydaje mi się, że to był dobry moment - ostatni rozdział jest na tyle niepokojący, że szkoda byłoby go zepsuć...

Trzecia część cyklu. Trzeba przeczytać poprzednie dwie, żeby dobrze zrozumieć fabułę. Tak jak poprzednie - ciekawa, z wartką akcją.

Trylogia Marcusa Sakeya o agencie Nicku Cooperze zdobyła moje serce i szczere uznanie już na samym początku – pierwszy tom był znakomity, a drugi mu dorównywał na każdym kroku! Z wytęsknieniem czekałam na finał, pełna obaw, ale i ciekawości, jak zakończy się historia Obdarzonych. Na szczęście Dom Wydawniczy Rebis dba o to, aby czytelnicy nie czekali zbyt długo na kolejne...

Dyskusje

• Thriller/sensacja/kryminał