Książka Roku 2018

Ogniem pisana

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Cykl: Nick Cooper (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Written in Fire
Marczewek

Zabójczy finał bestsellerowej trylogii o agencie Nicku Cooperze. Przez trzydzieści lat ludzkość starała się jakoś współistnieć z obdarzonymi ? jednym procentem populacji ludzi o niezwykłych zdolnościach. Przez trzydzieści lat próbowała zapobiec wyniszczającej wojnie domowej. Bez powodzenia. Biały Dom to dymiące zgliszcza. Madison Square Garden jest obozem dla internowanych. W stanie Wyoming...

Zabójczy finał bestsellerowej trylogii o agencie Nicku Cooperze.

Biały Dom to dymiące zgliszcza. Madison Square Garden jest obozem dla internowanych. W stanie Wyoming tysiące bojowników zbrojnej milicji maszerują ku ostatecznej, apokaliptycznej bitwie.

Nick Cooper spędził życie na walce o życie własnych dzieci i przetrwanie kraju. Teraz, gdy świat jest tak bliski katastrofy, musi zaryzykować utratę wszystkiego, co kocha, by stawić czoło arcywrogowi: genialnemu terroryście, który tak głęboko wierzy w swoje ideały, że jest gotów poświęcić dla nich nawet przyszłość rodzaju ludzkiego.

Jeden z naszych najlepszych narratorów" (wg Michaela Connelly'ego) przedstawia epicki finał "historii tak wciągającej, że zapomnicie kupić mleko, podlać rośliny, a nawet jeść. - Gillian Flynn.

źródło opisu: rebis

źródło okładki: rebis

katala | 2018-04-22
Przeczytana: 06 marca 2017

Najsmutniejsza część. Najbardziej przerażająca. Z masą okrucieństwa ukrytego za niezaspokojonymi ambicjami ludzików, których głównym celem jest stać się NieLudzikiem.
Przyznam, że gdyby poziom ludzkiego okrucieństwa był taki w pierwszej części, najprawdopodobniej nie doczytałabym serii do końca. Motyw dzieci prowadzonych jako tarcza, podejrzewam, że ludziom z mojego pokolenia nieodmiennie kojarzy się z książką do historii i obroną Głogowa. Pewnie nie tylko nam, ale rysunki z tych opowiadań historycznych do tej pory mam przed oczami.
W Ogniem pisana okrutny plan szalonego geniusza zaczyna stawać się jasny nie tylko dla Coopera, ale i dla czytelnika. Giną bohaterowie których lubiliśmy, ludzie z którymi się zżyliśmy. Cooper staje się jeszcze większym bohaterem.
(Nadal w temacie Coopera bohatera powiem, że rozbawiła mnie niemal scena kiedy Natalie dzwoni do byłego męża, który przed chwilą zrobił to co zrobił, i mówi mu, że jeszcze tutaj musi coś zrobić.)
Mnie nie trzeba przekonywać, że...

książek: 2052
rumiko | 2017-07-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Mix
Przeczytana: 05 lutego 2017

Absolutnie zgadzam się z opinią Gillian Flynn ("historia tak wciągająca, że zapomnicie kupić mleko, podlać rośliny, a nawet jeść.")!
Rewelacyjne zakończenie rewelacyjnej serii. Aż żałuję, że to ostatni tom, choć zakończenie jakby zostawia furtkę do kontynuacji. Ale wydaje mi się, że to był dobry moment - ostatni rozdział jest na tyle niepokojący, że szkoda byłoby go zepsuć :)
Nic więcej nie napiszę, bo chyba nie zdołałabym się powstrzymać i padłby jakiś spoiler :)
Polecam, polecam, polecam!

Shetani | 2016-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 02 listopada 2016

Trylogia Marcusa Sakeya o agencie Nicku Cooperze zdobyła moje serce i szczere uznanie już na samym początku – pierwszy tom był znakomity, a drugi mu dorównywał na każdym kroku! Z wytęsknieniem czekałam na finał, pełna obaw, ale i ciekawości, jak zakończy się historia Obdarzonych. Na szczęście Dom Wydawniczy Rebis dba o to, aby czytelnicy nie czekali zbyt długo na kolejne części wydawanych przez nich serii, dlatego doskonale pamiętając poprzednie wydarzenia mogłam zagłębić się w lekturze Ogniem pisana. Nie miałam żadnych obaw sięgając po tę pozycję – choć może powinnam była, bo to w końcu zakończenie cyklu… A co gdyby autor miał spadek formy i trzeci tom mógłby zniweczyć tak doskonałą pracę, jaką wykonał w przypadku dwóch poprzednich? Jednak temu autorowi to chyba nie grozi... A przynajmniej taką mam nadzieję.
Choć władze i społeczeństwo przez trzydzieści lat, od momentu pojawienia się pierwszych Obdarzonych, próbowali zapobiec wojnie domowej, ostatecznie się to nie powiodło. Choć...

MaciejS | 2017-09-25
Na półkach: Przeczytane, EBOOKS
Przeczytana: 24 września 2017

Ciekawe zakończenie trylogii, na które czekałem dość długo. Akcja trzyma w napięciu, choć liczyłem na bardziej spektakularne rozstrzygnięcie... aż się prosi o dalszy ciąg :)

Eleńka | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Trzecia część cyklu. Trzeba przeczytać poprzednie dwie, żeby dobrze zrozumieć fabułę. Tak jak poprzednie - ciekawa, z wartką akcją.

Neva331 | 2019-01-14
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam