Czerwonym młotem w orła białego

Wydawnictwo: DiG
historyczna

W toczącej się w latach 1919-1920 wojnie Polska musiała się zmierzyć nie tylko z siłą zbrojną Armii Czerwonej, ale też z potężnym naporem bolszewickiej propagandy. Walki polsko-sowieckie przebiegała na płaszczyźnie militarnej, politycznej i dyplomatycznej, a zarazem była to wojna o arząd dusza. Niektóre z wypracowanych wtedy przez bolszewickich propagandystów metod działania i funkcjonujących stereotypów okazały się żywe do dziś. Książka jest próbą odpowiedzi m.in. na pytania, czym był fenomen aagit-propua i czy sowiecka propaganda była rzeczywiście zjawiskiem groźnym, czy tylko pustosłowiem niemającym pokrycia w rzeczywistości. Ważnym uzupełnieniem są reprodukcje plakatów tej epoki.