Byłem synem Saddama Husajna [Sobowtór w służbie irackiego dyktatora]

Ich war Saddams Sohn
83-7200-065-4
biografia, sobowtór
paprotkowa

Latif Jahja, młody, pochodzący z zamożnej bagdadzkiej rodziny mężczyzna, był przez 5 lat zmuszany do pełnienia funkcji sobowtóra Udajja Husajna - syna dyktatora. Jahja miał bliski kontakt z całą rodziną Husajna, dzięki czemu bardzo dobrze poznał tajemnice systemu opierającego się na mordach, torturach, korupcji i niepohamowanemu korzystaniu z bogactwa.

Na okładce widnieje napis: "Tylko dla dorosłych". Tak, zdecydowanie tylko dla dorosłych i to o mocnych nerwach!

Książka wstrząsająca, bardzo ciekawa i wciągająca.

takisobiejac | 2011-03-04
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawa książka pokazująca życie Udaja Hussajna, syna tyrana, od środka.
Podczas lektury można łatwo dojść do wniosku, że Irakijczycy, czy szerzej Arabowie, to tacy sami ludzie jak my, a ich obraz wypaczają media, w których Arabów i muzułmanów pokazują tylko przy okazji zamachów i innych negatywnych wydarzeń.
Polecam, warto przeczytać.

paprotkowa | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Okropnie - wstrząsająco - przerażająca i do tego to nie fikcja literacka, ale realne wydarzenia. Na zmianę czułam strach, irytację i niedowierzanie, że tak wogóle można.

Krzem88 | 2014-12-10
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Książka niesamowita, robi wrażenie.
Gorąco polecam !!!!!!

zaczytana | 2014-02-12
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Książka, która szokuje od początku. Ukazanie szczegółów i prawdy na temat Sadama Husajna, jego syna. Zaskakująca. Opisuje losy człowieka, który przez swoje podobieństwo do syna dyktatora zostaje użyty jak żywa tarcza. Niesprawiedliwość, strach i bezradność wprost "wylewa" się z tej książki. Były momenty, że trudno przez jej tematykę czytać ją bez własnego doznania cierpienia.

Oliwia | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Jak dla mnie super, zwłaszcza że interesuję się Irakiem. Czasem tylko książka była nudząca. Czasem też aż zbyt brutalna, i aż nie chce się wierzyć że coś takiego miało kiedyś miejsce!

agnez2104 | 2016-02-19

Ta Książka ukazała mi jedno-władza i pieniądze czynią ludzi bestiami bez serca, bez uczuć, bez sumienia.... nie potrafię nic więcej dodać.

Wluczykij | 2013-12-30

Naprawdę mocna i wstrząsająca.

Kamila | 2014-03-06

Rewelacyjna książka.