Kenilworth

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Kenilworth
historyczna
piotrex

Historia rozgrywająca się w Anglii, w drugiej połowie XVI wieku za panowania królowej Elżbiety I.

Marlena | 2011-03-09
Przeczytana: 09 marca 2011

Powiem szczerze, że wachałam się pomiędzy oceną tejże książki. Jest ona zupełnie, tematycznie, nie w moim stylu i stąd te trudności. To moje drugie podejście do tego dzieła, tym razem udane.

O czym książka traktuje ?

No właściwie to o intrygach, kłamstwach i przemożnej woli zdobycia silnej pozycji na dworze królowej.

Jest to powieść historyczna, której akcja rozgrywa się na dworze Elżbiety I, córki słynnego Henryka VIII, oraz w okolicznych wsiach. Autor, który jest jednocześnie narratorem w stylu popularnym dla tamtych czasów- okres XVI wieku, a przynajmniej takie ramy czasowe są podane w książce- opisuje to co widzi, co usłyszał od innych. Opisuje w bardzo dokładny sposób jak wyglądało życie dworskie, jaka panowała moda w ubiorze, zachowaniu i obyczajach zarówno na dworze królewskim jak i w pospolitej karczmie. Opisuje również wygląd budynków, ich wyposażenie jak byśmy dzisiaj to nazwali. Wszystko to co było charakterystyczne dla wieku XVI.

Królowa jak to Królowa ma swoich...

Iwona | 2015-01-25

Powieść dla czytelników lubiących historię, jeżeli ktoś interesuje się dziejami szesnastowiecznej Anglii rządzonej przez Elizabeth Tudor, ta książka jest dla niego. Opis walk faworytów królowej o jej względy, a co za tym idzie, ich "być albo nie być" we współczesnym im świecie.

Spaghetti57 | 2016-03-16
kre-olka | 2016-02-16