Krwawa zapłata

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Payment in Blood
Krwawa, zapłata
dona

Młoda autorka sztuk teatralnych zostaje zasztyletowana w położonej na odludziu posiadłości w Szkocji. Czy winien brutalnego morderstwa jest ktoś z kręgu ludzi sceny, którzy również tam przebywali? Władze z niewiadomych przyczyn zlecają śledztwo nie lokalnej policji, lecz Scotland Yardowi. Inspektor Lynley przy pomocy swojej asystentki, niezmordowanej sierżant Havers, boryka się zarówno z odnalezieniem motywu zbrodni, jak i jej sprawcy, gdyż, jak się okazuje, niemal każdy może być podejrzany...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Renata | 2015-01-23

To, co ujmuje mnie w książkach tej autorki, to ich niepowtarzalny klimat. Rzecz opowiedziana w niezwykle elegancki sposób, a jednocześnie pokazująca wszelkie niedociągnięcia otaczającej nas rzeczywistości.

Wytrzeszcz | 2016-04-08

Elizabeth George nieco inna, bo to wczesna powieść... Polecam fanom. Mnie bardzo się podobała.

viola | 2011-03-03

Taki sobie kryminał. Zaczyna się pomysłem mało oryginalnym, ale chwytliwym - kilkoro podejrzanych o morderstwo, zamkniętych w starym, szkockim zamku; każdy spośród nich może być sprawcą. I tak mogłoby zostać - byłaby zagadka, napięcie, czyli to, czego się w powieściach kryminalnych szuka. Ale rozwinięcie mocno rozczarowuje, szybko robi się dość nudno i niedorzecznie. Szkoda.

Agnieszka W | 2016-11-29
nulla | 2016-04-04