Śmierć każdego dnia

Tłumaczenie: Joanna Ociepka
Cykl: Adam Dalgliesh (tom 6)
Wydawnictwo: Świat Książki
Death of an expert witness
śmierć
dona

Kolejna powieść znanej pisarki angielskiej, uznawanej za duchową spadkobierczynię Agathy Christie. Pracownicy laboratorium kryminalistycznego we wschodniej Anglii co dzień stykają się z gwałtowną śmiercią. Mimo to brutalny mord na jednym z nich wywołuje wstrząs w małym światku specjalistów. Przybyły na miejsce zbrodni Adam Dalgliesh stopniowo odkrywa tajemnice zarówno żywych, jak i umarłych, ocierając się znowu o samotność i rozpacz, które popychają ludzi do najpodlejszych czynów.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Dorota | 2014-08-27
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Bardzo fajnie się czytało, do końca nie wiadomo (przynajmniej ja źle obstawiałam) kto jest mordercą, więc czyta się z niecierpliwością, chcąc jak najszybciej poznać rozwiązanie zagadki. Ogólne wrażenie pozytywne.

pawkaz | 2015-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2015

Na przeczytanie książki zdecydowałem się dzięki tytułowi, który obudził we mnie przekonanie, że książka bedzie bardzo interesująca, oraz cięzko bedzie się od niej oderwać.Tak jednak nie było, ale do rzeczy :
Na początku powieści poznajemy losy bohaterów, którzy do końca będą występować w książce.W między czasie mamy do czynienia z szeregiem opisów, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z głównym wątkiem.Opisy te są bardzo nużące-do tego stopnia, że zmuszałem się aby czytać dalej.W duszy miałem jednak nadzieję, że akcja się rozwinie, pojawią się np mroczne, brutalne sceny.
Tego w książce jednak zabrakło, nie było także momentów, które sprawiały by niechęć do zamknięcia książki.
Podsumowując to książki jednak nie polecam, no chyba, że ktoś lubi czytać słabe kryminały.
Odniosę się jeszcze do okładki.W wydaniu które wypożyczyłem z biblioteki na okładce znajdował się wizerunek dzwonu.Dzwon ten był opisany w końcowej fazie książki

Konrad | 2017-01-21
crimson | 2016-10-29