Cytadela Warszawska 1832-2007

Wydawnictwo: AJAKS
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
cytadela, warszawa
historyczna

Rozszerzone wydanie książki Historia Warszawskiej Cytadeli. Książka zawiera wiele nowych informacji oraz wzbogaconą ikonografię o pierwszym stałym obiekcie obronnym wybudowanym przez rosyjskiego zaborcę na terenie Królestwa Polskiego oraz o koszarach Gwardii Pieszej Konnej i konwikcie pijarów, które w tym miejscu istniały. Autor poświęcił też wiele uwagi instytucjom, jednostkom i oddziałom wojskowym funkcjonującym w Cytadeli w poszczególnych jej okresach. Jednocześnie ukazał jej rolę w dziejach

źródło opisu: Ajaks, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie