Polska Radiotechnika Lotnicza 1918-1939

Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o.
historyczna

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie wczesnych dziejów polskiej radiotechniki lotniczej. Praca ta jest efektem naszych kilkuletnich poszukiwań źródłowych a następnie badań związków pomiędzy radiotechniką a lotnictwem. Te, zupełnie nowe z ówczesnej perspektywy, dziedziny nauki i techniki mają swoje początki w pierwszej dekadzie XX wieku. Ich dynamiczny, światowy rozwój, zwłaszcza w latach trzydziestych, obejmował coraz większy zakres zastosowań. Wkrótce też potrzeby telekomunikacji i upowszechniania się lotnictwa pasażerskiego stworzyły silny bodziec rozwoju wyspecjalizowanego działu zarazem radiotechniki i lotnictwa radiotechniki lotniczej. Polski wkład w jej rozwój stanowi główny nurt tematyczny tej pracy.

janusz | 2013-10-03