Rzym za pięć denarów dziennie

Tłumaczenie: Barbara Tkaczow
Wydawnictwo: Bellona
Ancient Rome on Five Denarii a Day
Rzym
historyczna

Udaj się do roku 200 i przejdź się ulicami Rzymu wraz trackimi chłopcami, egipskimi kupcami i germańskimi najemnikami.Ten zabawny przewodnik dostarcza wszelkich informacji, jakich potrzebuje turysta udający się w podróż w czasie. za cały bagaż niech ci starczy twoja wyobraźnia. znajdziesz tu rady, jak zaplanować i zorganizować przejazd morzem do Italii, jaką drogą dojechać do Rzymu i co warto obejrzeć na każdym ze sławnych siedmiu wzgórz miasta. Dowiesz się, co zabrać ze sobą na wytworny proszony obiad oraz gdzie znaleźć najlepsze targowiska, łaźnie publiczne i burdele. Poznasz wszystkie atrakcje turystyczne Wiecznego Miasta, od przepychu cesarskich pałaców na Palatynie, przez gwarne i ludne Forum, aż po majestatyczne piękno Panteonu i świątyni Jowisza. Przy pisaniu tego fikcyjnego przewodnika po starożytnym mieście wykorzystane zostały teksty tych, którzy żyli w tamtych czasach, oraz najnowsze świadectwa archeologiczne, by na ich podstawie odtworzyć Rzym w całej jego potędze.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

Kubencjusz | 2017-09-05

Pamiętam jak dziś gdy pierwszy raz samotnie wkroczyłem do księgarni i kupiłem tą książkę.
Wciągnęła mnie niemal natychmiast. Używałem przytoczonych w niej cytatów w codziennym życiu. Przeczytałem w dwa dni. Byłem i nadal jestem nią zachwycony.
Jest to typowy przewodnik po mieście, kulturalnym życiu i obyczajów Rzymu. Poradnik jak nie popełnić faux pas w towarzystwie, oraz skrócona historia miasta.

Świetna książka dla fanów starożytnego Rzymu.

Shariana | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Lektura szkolna. Powiało grozą, nie?

Lektura szkolna wybrana dobrowolnie.
To tylko dowód, że samodzielny dobór książek jest ZAWSZE najlepszy. Kto się nie zgadza, niech pierwszy powie, że dobrowolnie czytał Mickiewicza czy Norwida...

"Rzym za 5 denarów dziennie" to książka wyjątkowa. Oto udało się stworzyć coś, co jest wcale rzetelnym - przynajmniej bazując na mojej wiedzy - dziełem, napisanym w sposób nowoczesny, a w dodatku wciągający. Ogromny plus za prosty język, który umożliwiał czytanie w miejscach, gdzie mózg niekoniecznie pracuje na pełnych obrotach, jak chociażby szkolny korytarz. W przypadku, gdy nie jest to czytanie do końca rekreacyjne, cecha ta jest po prostu bezcenna.

No, ja się przy niej naprawdę dobrze bawiłam! Nie wiem, czy mój zachwyt utrzyma się, gdy przyjdzie mi ją zaliczać, ale to już inna kwestia... :)

Anna | 2013-12-31
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Jedno z niewielu opracowań dotyczących starożytnego Rzymu napisane bardzo dobrze pod względem merytorycznym, a jednocześnie z mnóstwem humoru, które jest w stanie zainteresować nawet najbardziej opornych delikwentów. Wieczne Miasto z II wieku n. e. staje dzięki temu przed czytelnikiem w pełni swej okazałości ze wszystkimi wadami i zaletami, które potrafią oczarować.

Collony | 2010-12-04

Jedna z niewielu książek, które mówią o zwykłym życiu starożytnych Rzymian. Napisana w wyjątkowo przystępny i przyjemny sposób. Mnóstwo ciekawostek i humoru.

Joanne | 2013-02-28
Na półkach: Przeczytane, historia, 2013
Przeczytana: 28 lutego 2013

Nie powiem, że bardzo mnie wciągnęła ta książka, ale całkiem dobrze mi się ją czytało. I dodatkowy plus - dużo obrazków. ;)

Ciekawski | 2018-02-20
Ania | 2018-01-28