Ginewra

Wydawnictwo: Da Capo
Reckless
83-86133-41-4
dona

Jak się pozbyć niesfornej córki i siostry? Wyjście jest jedno: wydać ją za mąż! Phoebe Clarington, wyraźnie wkraczająca już w wiek staropanieński córka angielskiego lorda, przysparza rodzinie coraz więcej kłopotów. Nic więc dziwnego, że matka, ojciec i rodzeństwo stają wprost na głowie, by wydać ją za mąż. Nie takie to jednak proste. Bo Phoebe, która naczytała się średniowiecznych romansów,...

Jak się pozbyć niesfornej córki i siostry? Wyjście jest jedno: wydać ją za mąż!
Nie takie to jednak proste. Bo Phoebe, która naczytała się średniowiecznych romansów, ma o małżeństwie pojęcie-oględnie mówiąc-nietypowe.
Hrabia Wylde, "gbur" i samotnik, o którym krążą najróżniejsze plotki, decydując się na ślub z panną Clarington, doskonale zdaje sobie sprawę, co go czeka. Czy aby na pewno?

Alka | 2014-10-25

Najsłabszą stroną tej powieści są jej bohaterowie. Szczególnie główna bohatera. Ciągłe gadanie o rycerzach było naprawdę męczące i irytujące, ponieważ przypominały wyidealizowane wyobrażenia współczesnej nastolatki, zdecydowanie poniżej lat 15. Błagam, porażka. Miał być fajny romans, wyszła nudnawa, irytująca historyjka dla naiwnych.

zakreconaxxd | 2015-01-16
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Przyjemnie się czytało, ale czasami główna bohaterka mnie irytowała i fabuła była miejscami do bólu banalna.

emanuella | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Panna Phoebe Clarington wyraźnie wkracza w wiek staropanieński.
Rodzina staje na głowie, żeby wydać ją za mąż.

Niespodziewanie na horyzoncie pojawia się Wylde- majętny przystojny hrabia, który niedawno powrócił do Anglii z Mórz Południowych.
Decyduje się na poślubienie Phoebe.

Czy jednak wie na co się pisze ?

Czy zdoła sobie poradzić z zuchwałą małżonką ?

A co najważniejsze... Czy zdoła ją pokochać, jeśli w przeszłości zawodził się na wszystkich, których obdarzył głębszym uczuciem ?

Wagabunda | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Na przewietrzenie po < zabili go i uciekl > serwowanym w serii awantur o Sigmie i jej pochodnych - romansidelko w dlugich sukniach . Narwana glowna heroina - siejaca zamet brakiem rozumku jak potrzasana burza hormonow nastolatka a nie 25-letnia kobieta . I chmurny-durny heros , co to niby zimny jak glaz polodowcowy a pali sie do panny jakby mu za to doplacali..:P Dziewoja wciaz gledzi o rycerzach , honorze i tak na serio sama nie wie czego chce. Junak ( lekko podstarzaly , 34 na karku ) mocno rżnie zdeptanego przez LOS zimnego drania a jednoczesnie biega za panna jak zajac za mloda kapusta. Na rozruszanie sytuacji wrzucono bylego wielbiciela co niby mial szlachetnym byc a jednak nie byl .A ze w tamtych czasach , bez netu i wujka google musieli do prawdy dochodzic na macanego a nie jednym kliknieciem - zamieszania starczylo na caly tomik .

Kasjopeja | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013
agata_m | 2010-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2010

Romans historyczny. Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych.

MałeWredne | 2014-11-05

Szczerze powiedziawszy wzięłam tą książkę przez przypadek , ale kiedy przeczytałam kilka pierwszych stron wręcz chciałam skakać z radości ze wpadła mi ona w ręce. Ogólnie lubię tą pisarkę ale historia zawarta w tej książkę była na prawdę oszałamiająca . Może kilka osób wypowie się że historia jest prawie taka sama jak w każdych romansach które są przenoszone w tamte czasy ale ja się z nimi nie zgodzę , ponieważ zdarzenia zawarte w tej powieści są na prawdę wspaniałe i moim zdaniem oryginalne . I ze szczerym sercem zachęcam do przeczytania tej książki ponieważ narzuca ona nam zupełnie inne spojrzenie na sprawy związane z małżeństwem .

aleksawesola | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Jedna ze slabszych ksiazek autorstwa Amandy Quick. Jak niemal we wszystkich jej powiesciach mamy silna i niezalezna heroine, ktora czasami moze irytowac. Jak i silny meski charakter, ktory czasami popada w zaborczosc. Tym razem, wszytkie te cechy byly zbyt silne i nawyrost. Moje granice ich tolerencji zostala przekroczona. Niezaleznosc Pheobe graniczyla z glupota, a zaborczosc Gabrialla z despotyzmem. Przyznac jednak musze, ze pierwsza polowe ksizki, przeczytalam z zapartym tchem, lecz pozniej watek romantyczny zszedl na tor boczny i najwazniesze stalo sie ujawnine prawdy o jednej z istotniejszych postci.

chocoangel | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Ginerva ? Średniowieczna postać.Imię żony króla Artura. Wielka miłość zakończona romansem Ginewry z Lancelotem i w końcu złożeniem przez nią ślubów zakonnych.

Skąd więc ten tytuł ? Tego nie możemy się dowiedzieć. Może jest to kwestia porównania i wystawiania na próbę Phoebe? W końcu zakochana była w średniowiecznych rękopisach, starych księgach, a do tego święcie przekonana, że istnieje jej rycerz, obłędny rycerz, którego jak by mogło być inaczej, znalazła.

Nie można Amandzie Quick odmówić wyobraźni oraz tego w jak fantastyczny sposób opisuje wydarzenia i przeżycia bohaterów.

Phoebe 3 lata temu poznała swego "Lancelota" - przynajmniej on tak twierdził. Gdy zmuszony został do wyruszenia na morze, a po czasie dziewczyna dowiedziała się o jego śmierci obwiniała się o nią, ponieważ myślała, że to przez nią zginął, przez to że chciał ją poślubić, a musiał mieć majątek. Tak przynajmniej wtedy jej się wydawało.

Mając 24 lata chciała odnaleźć mordercę jej "kochanka" udaje się z tym do...

| 2013-10-10

Co do tej książki... muszę przyznać, że moja opinia jest pełna sprzeczności. Sam pomysł jest bardzo dobry, ciekawy. Ale jak już któraś z czytelniczek zauważyła, bohaterowie są strasznie nudni. Momentami nie mogłam ich znieść. Cukierkowość Phoebe i upór, który był niewłaściwy w połowie sytuacji, postawa jej rodziny - czy to w ogole możliwe, aby ojciec traktował posiadanie dorosłej córki jako uciążliwy i nieprzyjemny obowiązek? Ksiażka naprawdę średnia.