Erich von Däniken : śladami fenomenu : autoryzowana biografia ze zdjęciami archiwalnymi

Tłumaczenie: Grzegorz Prokop
Wydawnictwo: Prokop
Erich von Däniken
biografia, kulturoznawcy, mity
popularnonaukowa

Troszkę krótka ale za to wypełniona ciekawymi ilustracjami biografia Danikena. Ci którzy znają książki EvD nie znajdą w sumie nic nowego a potraktują ją jako ciekawostkę. Bardzo ciekawe są wypowiedzi Danikena na temat Boga. Daniken, co ważne, nie mówi o sobie jako naukowcu. Jest pewien kilku rzeczy, co skrzętnie dokumentuję w swoich książkach. Jak się okazuje nie tylko on. Ma również świadomość że jego książki są pełne spekulacji, domysłów i jego własnych interpretacji. Biografia jest ciekawa ale o wiele lepsza z tej serii i tonie jest tytuł w "Skrzyżowanych ogniu pytań" gdzie Daniken odpowiada na prowokujące pytania.

wichurka | 2017-03-26
Michał Radziwonka | 2013-02-19