Zaginiona księga Enki

Tłumaczenie: Marcin Pisarski
Wydawnictwo: Prokop
The Lost Book of Enki
83-86096-68-3

"Księga Enki", odtworzona piórem znakomitego amerykańskiego sumerologa i znawcy starożytnego Bliskiego Wschodu, jest niezwykle prawdopodobną rekonstrukcją spuścizny duchowej Enki, jednego z bogów Sumeru, a naprawdę istoty przybyłej na Ziemię z Nibiru, hipotetycznej dwunastej planety Układu Słonecznego. W pradawnych czasach atmosfera nibirańska ulegała coraz większemu zniszczeniu, zagrażając...

W pradawnych czasach atmosfera nibirańska ulegała coraz większemu zniszczeniu, zagrażając życiu na tej planecie. Jej mieszkańcy wyruszyli więc w Kosmos na poszukiwanie złota, pierwiastka mogącego zapobiec katastrofie, i w końcu dotarli na Ziemię - na długo przed pojawieniem się na niej gatunku Homo sapiens. Wylądowali w południowej Mezopotamii, gdzie za ich sprawą narodziła się później cywilizacja Sumeru, która wywarła decydujący wpływ na dzieje i kulturę ludów naszej planety.

źródło opisu: nota wydawcy

Łukasz | 2016-08-15
Przeczytana: 2016 rok

Na temat tej książki można by długo opowiadać, ale powiem krótko: warto ją przeczytać. Może całkowicie zmienić nasze pojmowanie świata. Jedni czczą Sitchina, inni od razu go przekreślają; ja jednak, jak w każdej materii zalecałbym po prostu umiar i zdrowy rozsądek, co nie koliduje z możliwością przeczytania tej interesująco zatytułowanej książki z otwartym umysłem i przemyśleniem jej.

Agnieszka | 2014-04-25

Ta ksiazka uczynila przelom w moim zyciu.Kazda kolejna czesc chlone jak gabka.Warto!

Krzysztof Schuer | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016