Dziecko z miasta przeszłości

Child of an Ancient City
83-7120-224-7
opowieść, Szecherezada
Ferras

Ibn Fahad i Masrur al-Adam, dwaj powiernicy kalifa Bagdadu, snują opowieść o tajemniczej Północy, dokąd zawędrowali jako strażnicy pewnej karawany. W miarę jak rozwija się opowieść, słuchaczy zaczyna ogarniać przerażenie. Opowiadający wracają pamięcią do tych dni, gdy ich jedyną szansą na przeżycie - podobnie jak księżniczki Szeherezady - była umiejętność opowiadania baśni. Niezwykła, mroczna...

Niezwykła, mroczna opowieść, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników baśni tysiąca i jednej nocy.

[Rebis, 1995]

Ciacho | 2011-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Dobre fantasy, z elementem grozy, w którym główną rolę odgrywają dwaj Arabowie Ibn Fahad i Masrur opowiadający o niemiłej przygodzie,jaka im się przytrafiła podczas wędrówki z Bagdadu na północ, do kraju Armenitów.

Zważywszy na to,że tekst jest krótki ciężko jest poznać i zżyć się z bohaterami. Na pewno postacią wyróżniającą się jest Masrur,który swoimi opowieściami może przywodzić na myśl naszego polskiego Zagłobę. Cała reszta to praktycznie dodatki do tej historii.

Książka przesycona jest baśniami oraz opowiastkami i stanowi analogię do baśni tysiąca i jednej nocy. Dobra na jeden wieczór lub kilkugodzinną podróż pociągiem,bo czyta się ją szybko i z zainteresowaniem.

Dla fanów "Baśni 1000 i jednej nocy" pozycja obowiązkowa. Dla fanów Tada Williamsa przyjemny dodatek, po wcześniejszym zapoznaniu się z jego innymi, ciekawszymi książkami. ;)

misiask | 2010-11-02

Podoba mi się w tej książce oryginalny pomysł na fabułę, który pozwala nawiązywać do tradycji Baśni z tysiąca i jednej nocy.

Książka, do której wróciłam po paru latach i nadal mnie wciągała.

anettaja | 2014-01-12

Akcja powieści toczyła się strasznie wolno- dosłownie wieczorami przy ognisku a za dnia w siodle, ale nie sposób było porzucić tę książkę.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Także krótka opowieść o swoistym klimacie:-)

Jowita Rzajew | 2016-01-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane