Żołdak i zło świata

Okładka książki Żołdak i zło świata Michael Moorcock
Okładka książki Żołdak i zło świata
Michael Moorcock Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Graf Ulrich von Bek (tom 1) Seria: Eternal Champion fantasy, science fiction
Graf Ulrich von Bek (tom 1)
Eternal Champion
837120082X
Joteł

Pozdrawiam

Pozdrawiam

No prawie by 7 było, ale za dużo pretensjonalności i jednak nieco górnolotnych myśli. Były tam też dosyć nieładne sceny. Generalnie można przeczytać :)

Okładka adekwatna do treści. Dno.

Okładka adekwatna do treści. Dno.

Świetna książka dająca wiele do myślenia. Czy trzeba wierzyć w Boga, żeby rozumieć różnicę między niebem a piekłem i czym właściwie owe pośmiertne krainy są? Mnóstwo pytań o ludzką egzystencje, przedstawionych w świetnej fabule, która pokazuje niezwykłą wyobraźnię pisarza. Do tego należy dodać bardzo solidny warsztat i ukazuje nam się książka, którą po prostu warto przeczytać.

Jest wyjątkowa. Na palcach jednej ręki można policzyć książki, które przeczytałem w całości więcej niż raz. Tę przeczytałem kilka lat temu i teraz z przyjemnością do niej wróciłem. Jest zupełnie inna niż inne książki fantasy Moorcocka. Wspaniała historia. Polecam.

• 2019 ;)
  • 52 książki (2015)