Żołdak i zło świata

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The War Hound and the World's Pain
837120082X
corrum

Pośród martwego lasu, w bogatym i opuszczonym pałacu mężczyzna pokochał kobietę i podpisał pakt z Lucyferem! Podczas wędrówki przez pogorzeliska i zgliszcza Niemiec ogarniętych wojną trzydziestoletnią, zbłądziwszy w okolicę wymarłą i opustoszałą, najemny kapitan piechoty, Ulrich von Bek, nieoczekiwanie spotyka piękną i tajemniczą Sabrinę. Jeśli jednak chce kochać urzekającą kobietę i być przez...

Podczas wędrówki przez pogorzeliska i zgliszcza Niemiec ogarniętych wojną trzydziestoletnią, zbłądziwszy w okolicę wymarłą i opustoszałą, najemny kapitan piechoty, Ulrich von Bek, nieoczekiwanie spotyka piękną i tajemniczą Sabrinę. Jeśli jednak chce kochać urzekającą kobietę i być przez nią kochany, musi zgodzić się na spotkanie z jej Mistrzem, Lucyferem!
Książę Ciemności pragnie odzyskać utracone miejsce w niebiosach, a von Beka upatrzył na wykonawcę swych zamiarów. Kapitan odzyska skazane już na potępienie dusze - Sabriny i swoją - jeśli odnajdzie świętego Graala, dzięki któremu uda się może zaleczyć cierpienia świata.
Jeśli von Bek chce uniknąć wieczystej zguby, musi spełnić życzenie Władcy Piekieł.

Nocny | 2012-06-13

Świetna książka dająca wiele do myślenia. Czy trzeba wierzyć w Boga, żeby rozumieć różnicę między niebem a piekłem i czym właściwie owe pośmiertne krainy są? Mnóstwo pytań o ludzką egzystencje, przedstawionych w świetnej fabule, która pokazuje niezwykłą wyobraźnię pisarza. Do tego należy dodać bardzo solidny warsztat i ukazuje nam się książka, którą po prostu warto przeczytać.

majkey | 2015-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2015

No prawie by 7 było, ale za dużo pretensjonalności i jednak nieco górnolotnych myśli. Były tam też dosyć nieładne sceny. Generalnie można przeczytać :)

Sillhre | 2013-07-16

Okładka adekwatna do treści. Dno.

gregorio_g | 2010-07-02
Przeczytana: marzec 2010

Jest wyjątkowa. Na palcach jednej ręki można policzyć książki, które przeczytałem w całości więcej niż raz. Tę przeczytałem kilka lat temu i teraz z przyjemnością do niej wróciłem. Jest zupełnie inna niż inne książki fantasy Moorcocka. Wspaniała historia. Polecam.

jamczyk | 2016-02-17
Przeczytana: 1995 rok