Zamek Ella

Okładka książki Zamek Ella
Hilary Norman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
1999-01-01
Zofia Kierszys
romans miłość przyjaźń wojna wybór Węgry Niemcy taniec

więcej Więcej

Bardzo wciągająca, ciężko było się oderwać nawet jak bolały oczy.

Dość skomplikowana historia życia tytułowej Elli i jej rodziny, na tle prześladowań Żydów przez hitlerowców przed, w trakcie i po wojnie, przeżyć wojennych i powojennych... ciekawie napisana, polecam.

Zamówiłam książkę w bibliotece: otrzymałam starą, prawie rozpadająca się pozycję. Gdybym sama przemieszczała się jak zwykle pomiędzy regałami pewnie bym ja odłożyła. Byłby to błąd. Cieszę się, że dałam jej szansę, bo była to niesamowita przygoda. Pierwsze 200 stron wciągnęłam jednym haustem, noc z książką oczywiście. Tego się spodziewałam, pamiętałam Zauroczenie Hilary...

Książka do połowy tak mnie wciągnęła że po nocach ją czytałam . Bardzo mi się spodobała . Natomiast dalsze losy jej dzieci już nieco mniej .

trochę smutna

ZAMEK ELLA to burzliwa, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji historia dwóch kobiet: Krisztiny - znajdy wychowanej przez węgierskiego kupca - oraz jej córki Elli, która wprawdzie jako dziecko została hojnie obdarowana przez los, ale później, rozdarta między miłością i sprawiedliwością, musi stanąć wobec skrajnie trudnych wyborów.

• Literatura angielska
  • 2021