Miejsce zwane domem

Wydawnictwo: Da Capo
A place to call home
83-7157-275-1
Ladybird666

Roanie Sullivan nigdy nie miał domu. Claire Maloney miała go zawsze- rozłożystą siedzibę w górach Georginii, a w niej liczną i kochającą sie rodzinę. Mimo to spotkanie tych dwojga w dzieciństwie zaowocowało miłością i przyjaźnią, a silne więzy połączyły ich losy na całe życie. A wszystko to za sprawą miejsca zwanego domem. Wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości dwojga bohaterów , których...

Wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości dwojga bohaterów , których dzieliło wszystko oprócz gorącego uczucia. Pozwoliło im ono pokonać niespodziewane przeszkody i przeciwności losu, a na koniec połączyć na całe życie.

Dwanaście lat temu Claire Maloney była upartym, rozpieszczonym dzieckiem najszacowniejszej rodziny w mieście, jednak nie przeszkadzało jej to w utrzymaniu przyjaźni z Roanem Sullivanem, dzikim, zaniedbanym półsierotą, który mieszkał w zardzewiałej przyczepie kempingowej, pośród wraków samochodów i zwałów śmieci. Nikt z Dunderry, a już na pewno nikt z rodziny Claire, nie był w stanie zrozumieć, co łączy tych dwoje.
Jednak Roan i Claire nie zważali na niechęć otoczenia i byli ze sobą szczęśliwi - do chwili, gdy pewnego ponurego dnia oboje zetknęli się z przemocą i śmiercią, a Roan zniknął z życia Claire.
Dwadzieścia lat później Claire jest samotna i zagubiona, a Maloneyowie wciąż liczą na to, że przeszłość zostanie ostatecznie pogrzebana w żyznej południowej ziemi. Nie wiedzą, że wkrótce Roan Sullivan ponownie wkroczy w ich życie...

fourwell | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, Romantycznie
Przeczytana: 2014 rok

Jak dla mnie zdecydowanie lepsza część, opowiadająca o dzieciństwie głównych bohaterów. Tam znalazłam kilka mądrych słów o przyjaźni i miłości. Ładne wątki w ładnej oprawie.

Dalsze fragmenty bardzo mnie zawiodły i opis dorosłości Claire i Ronniego, którego na początku bardzo polubiłam, zniszczyły obraz całości.

Niemniej książkę dokończyłam, ale za sprawą niefortunnej drugiej części raczej do niej nie wrócę.

Kasiag | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję

Książka bardzo mi się podobała, ale wyraźnie dzielę ją na dwie części. Zdecydowanie bardziej ‘trafiła’ do mnie cześć pierwsza, przedstawiająca dzieciństwo Claire i Roaniego. Co do drugiej cześć, to nie mogę powiedzieć, że była zła, mam jedynie lekkie wrażenie zmarnowanego potencjału.
Autorkę mogę pochwalić za bardzo dobry styl, świetną charakterystykę postaci i doskonałą umiejętność wprowadzenia czytelnika w świat miasteczka Dunderry, z jego jasnymi i ciemnymi stronami.
Podobało mi się to, że książka napisana jest w pierwszej osobie, a narracja przeplatana jest w późniejszej części listami Roana, co daje czytelnikowi ‘wgląd’ w jego myśli.
Książka zdecydowanie warta przeczytania. Spodziewałam się dużo i nie zawiodłam się. Dostałam piękną opowieść o tolerancji, zaufaniu i przeznaczeniu. Opowieść o przyjaźni i miłości. A przede wszystkim opowieść o przebaczeniu – innym i sobie, tak aby w konsekwencji odnaleźć to tytułowe miejsce zwane domem.

katiakate | 2014-08-28
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Gromadzenie w głowie coraz to nowych faktów o pierwszoplanowych bohaterach wręcz ekscytuje, ale na początku tej książki zostałam zaduszona przez informacje o "stryjecznym wuju szwagra mamy męża" i innych osobach, których rola skończyła się na BYCIU KREWNYM.
Wydaje mi się, że reakcje niektórych osób były albo zbyt nagłe, jakby na siłę "urozmaicały" rozmowę, albo przeciągały się, dając pisarce czas na wymyślenie czegoś nowego.
Sama bardzo przywiązuję się do osób i miejsc, kocham swoją rodzinę i dom, dlatego wczuwam się w opisy ważnych dla bohaterów spraw, tak jak na przykład w "Domu nad rozlewiskiem". Klimat podobny, tu jest DOM, i tam jest DOM, jednak "Miejsce zwane domem" nie wzbudziło we mnie sentymentów.

amarylis460 | 2015-04-07

najpiękniejsza i najbardziej wzruszająca książka ever !!! konieczie przeczytaj

Cosmo | 2013-03-17
Przeczytana: 17 marca 2013

Piękna historia... :)

Sylwia | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Piękna opowieść o miłości, która łączy mimo różnic w pochodzeniu, i trwa mimo upływu czasu. Poza tym masa przebaczenia i rodzinnego ciepła.

Natalia | 2016-09-16
rafinat | 2016-05-02