Marta

Prezentowany tom jest dziełem grupy uczonych zajmujących się problematyką genderową. Przynosi on pierwsze w Polsce tak wszechstronne spojrzenie na męskość - zarówno w wymiarze historycznym, jak i współczesnym. Autorzy podejmują tu fundamentalne kwestie związane z funkcjonowaniem i zmianami modeli męskości we współczesnej kulturze Zachodu i Polski. Próbują w swych tekstach uchwycić ważne przemiany związane z płcią i pełnieniem ról płciowych, których jesteśmy obecnie świadkami. Dzięki temu poszerzają obszary badań genderowych o zaniedbaną w naszym kraju problematykę związaną z męskością i mężczyznami.

MichasMichas | 2015-05-17
Matea | 2013-07-11