Zwrot cyfrowy w humanistyce

Wydawnictwo: Instytut Kulturoznawstwa UMCS
bastkk

Prezentowana publikacja jest pierwszą w Polsce książką w całości poświęconą zjawisku humanistyki cyfrowej. Jest ona owocem konferencji naukowej “Zwrot cyfrowy w humanistyce” zorganizowanej przez Instytut Kulturoznawstwa UMCS i UCZNiKO UMCS. BEZPŁATNY E-BOOK http://e-naukowiec.eu/zwrot-cyfrowy-w-humanistyce/ Nurt humanistyki cyfrowej jest obecnie dynamicznie rozwijajacym się polem badawczym....

BEZPŁATNY E-BOOK http://e-naukowiec.eu/zwrot-cyfrowy-w-humanistyce/

Nurt humanistyki cyfrowej jest obecnie dynamicznie rozwijajacym się polem badawczym. Koncepcja ta zrodziła się z idei połączenia refleksji humanistycznej z nowymi narzędziami cyfrowymi (komputer, Internet, GPS i inne), które wykorzystywane są zarówno do usprawnienia tradycyjnych badań, przetwarzania, wizualizowania, prezentowania i popularyzowania wyników badań naukowych, ale również kreują swoje własne metody i perspektywy badawcze (m.in.: analityka kulturowa, nowa nauka sieci, software studies, analiza big data).

“Zwrot cyfrowy w humanistyce” daje okazję zapoznania się z głównymi nurtami polskiej “digital humanities” i partycypowania w narodzinach nowej, niezwykle obiecującej refleksji badawczej. Mamy nadziej, że nasza publikacja przyczyni się do rozwoju na gruncie polskim dyskursu humanistyki cyfrowej, który już od kilku lat prężnie rozwija się w najlepszych ośrodkach badawczych świata.

źródło opisu: http://e-naukowiec.eu/zwrot-cyfrowy-w-humanistyce/

źródło okładki: http://e-naukowiec.eu/zwrot-cyfrowy-w-humanistyce/