Metro strachu

The Taking of Pelham 123
978-83-7359-930-7
thriller, sensacja
alice

Czterech uzbrojonych w broń maszynową i gotowych na wszystko mężczyzn porywa pociąg metra w Nowym Yorku i bierze zakładników. W ciągu godziny miasto ma zapłacić milion dolarów okupu - w razie opóźnienia co piętniaście minut będzie ginął jeden z zatrzymanych. Akcją dowodzi Ryder, były najemnik, człowiek inteligentny i doświadczony w żołnierskim fachu. To on opracował precyzyjny plan. Choć porywacze doskonale znają funkcjonowanie metra i jego szczegóły techniczne, nie przewidzieli, że wśród pasażerów znajdzie się policjant w cywilu. Nie da się uniknąć ofiar - po obu stronach...

Thadeus | 2015-09-04
Przeczytana: 03 września 2015

Zbyt dużo przydługich opisów, jak ma być akcja to najlepiej szybka, tak żeby na każdej stronie coś się działo i rozwój fabuły przybliżał do jej końca, a tak pomysł trochę wydumany i za bardzo też poruszony został temat myśli i filozofii jednego z bohaterów, który i tak nie wnosi nic do fabuły biorąc pod uwagę jego ostatnią rozmowę z ukochaną, poza tym dodając na koniec za bardzo wyolbrzymiony temat kolei i innych pomniejszych nieistotnych detali

Metro strachu jest to klasyczna, ale nowoczesna i porządna powieść sensacyjna. Dobra fabuła, akcja trzyma w napięciu i niepewności, ciekawi bohaterowie, nie ma mowy o nudzie, szybko się czyta, tak w jednym zdaniu można określić tę powieść. Warto wspomnieć, że książka ta została dwukrotnie zekranizowana, ostatnio w 2009 roku, w roli głównej z Denzel Washington i John Travolta. Książkę Metro strachu kupiłam już ponad trzy lata temu i chciałam przeczytać zanim obejrzałambym film. Niestety tak się nie stało i przez to tak długo zwlekałam z przeczytaniem jej, bo notabene poznałam treść oglądając film. Teraz czytając książkę nie pamiętałam dokładnie treści filmu i zakończenia. Ale pamiętam, że film też bardzo mi się podobał. Wracając do książki było ciekawie, zaskakująco i czasami mrocznie, do końca nie wiedziałam czy terrorystom, którzy porwali pociąg metra i w jaki sposób uda się uciec z milionem dolarów, jaki zarządali od burmistrza Nowego Jorku jako okup w zamian za szesnastu...

loverapbitches | 2016-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2016

No cóż.. spodziewałam się czegoś lepszego ale nie mówię, że książka jest zła. Jest dobra fabuła, są ciekawe postaci i nawet momenty gdzie wstrzymywałam oddech. Ale jest też trochę przydużo za długich opisów i akcja nie jest bardzo wartka.. Czyta się w miarę okej ale nie tak, że nie można się od niej oderwać. Chociaż do końca byłam ciekawa jak chcą uciec z gotówką za okup to nie spodziewałam się takiego rozwiązania :) i nie spodziewałam się, że to właśnie były pracownik metra przeżyje i uda mu się uciec (co prawda nie na długo) z pół miliona dolców. Zakończenie z "- a kuku" bardzo mnie rozśmieszyło a najbardziej polubiłam staruszka który był jednym z zakładników :)

Agnieszka | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Oj średnia... I to bardzo średnia. Spodziewałam się jakieś ciekawej akcji, jakiejś strzelaniny, jakichś ciekawych i nieprzewidywalnych wydarzeń, a tu lipa... Akcja się wlokła, za dużo bohaterów, kiepskie opisy. Przez większość książki miałam wrażenie, że autor na siłę wymyślał wydarzenia. Tylko niewiele ciekawych scen. Kiepsko.

Mędrek | 2014-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Mocne 7.

Taka powieść była mi potrzebna!
Po przeczytaniu muszę przyznać że jej forma, akcja i fabuła wymuszały nie jako ekranizacje tego tytułu (1974 i 2009), z szybką akcją, bez zastojów, z bardzo plastycznymi opisami.
Nie jest to może powieść wysokich lotów, ale sprawia przyjemność podczas czytania (swoją drogą kojarzy się z twórczością Browna).

Filmy sensacyjne z zasady omijam, ale takich książek oby więcej.

Matt | 2016-06-19
grzegrp | 2015-12-14