kasiaczyta 
https://www.instagram.com/kasiaczyta, , kasiaxczyta.blogspot.com
Mam 22 lata i kocham czytać. Niech zgadnę ! Wcale się tego nie spodziewaliście :)!
23 lat, kobieta, Przedbórz, status: Czytelniczka, dodała: 15 cytatów, ostatnio widziana 4 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Król Kruków
  Król Kruków
  Autor:
  Pierwszy tom magicznej sagi. Jedna dziewczyna i trzech chłopaków. Blue pochodzi z rodziny wróżek, jest medium do kontaktów ze światem zmarłych. Gansey, Adam i Ronan, trzej przyjaciele w elitarnej s...
  czytelników: 7651 | opinie: 311 | ocena: 7,57 (2585 głosów) | inne wydania: 2
 • Światło, którego nie widać
  Światło, którego nie widać
  Autor:
  Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Powieść historyczna. Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat...
  czytelników: 11941 | opinie: 515 | ocena: 7,88 (3459 głosów) | inne wydania: 1
 • Złodziejka książek
  Złodziejka książek
  Autor:
  Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabar...
  czytelników: 43433 | opinie: 2748 | ocena: 8,48 (18585 głosów) | inne wydania: 8

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-16 11:52:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-16 11:51:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Leon Brodzki (tom 3)
 
2018-07-15 21:23:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Raven Cycle (tom 2)
 
2018-07-15 21:23:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Raven Cycle (tom 3)
 
2018-07-15 21:22:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Raven Cycle (tom 4)
 
2018-07-15 21:21:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-15 21:20:47
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: The Raven Cycle (tom 1)
 
2018-07-15 21:19:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-07-15 21:18:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-07-15 21:17:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Listy do utraconej (tom 1)
 
2018-07-15 21:16:34
Ma nowego znajomego: Emilybooks
 
2018-07-15 21:16:24
Ma nowego znajomego: Kasia
 
2018-07-15 21:08:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

[Przedpremierowo]

Anna i Rob, to niesamowicie kochający się młodzi ludzie. Ale są także bardzo różni, może dlatego, tak bardzo nie mogą się sobą nasycić. Pragną potomka, lecz los, jest dla nich okrutny. Anna traci dwoje dzieci, nim mogłaby zacząć się nimi cieszyć. Gdy zachodzi w ciążę z Jackiem jest pełna obaw, czy zdoła wydać na świat małego człowieka, który będzie spełnieniem ich marzeń....
[Przedpremierowo]

Anna i Rob, to niesamowicie kochający się młodzi ludzie. Ale są także bardzo różni, może dlatego, tak bardzo nie mogą się sobą nasycić. Pragną potomka, lecz los, jest dla nich okrutny. Anna traci dwoje dzieci, nim mogłaby zacząć się nimi cieszyć. Gdy zachodzi w ciążę z Jackiem jest pełna obaw, czy zdoła wydać na świat małego człowieka, który będzie spełnieniem ich marzeń. Mimo wielu obaw i nieustającego strachu Annie udaje się urodzić chłopca, który zmienia diametralnie ich życie.

Jack szybko staje się ich oczkiem w głowie. Jest dla nich darem, szczęściem i cudem. Chłopiec rozwija się prawidłowo, jest ciekawym życia, energicznym dzieckiem. Jednak pewnego dnia podczas nauki jazdy na rowerze, chłopiec z niego spada - jak twierdzi, poczuł się dziwnie. Wydarzenie to napawa rodziców niepokojem, co powoduje iż obserwują chłopca ze zdwojoną uwagą. Jakiś czas później sytuacja się powtarza podczas zabawy z innymi dziećmi. Rob i Anna zabierają Jacka do lekarza, gdzie rozpoczyna się ich koszmar i ciągła walka o dziecko, które jest ich sensem życia, a którego mózg zaatakował nowotwór.

Ich całe życie staje do góry nogami i rozpoczyna się leczenie, które wydaje się być proste, ponieważ lekarze uważają, że są w stanie usunąć guza, by Jack mógł w pełni wyzdrowieć. Jednak życie ma dla nich inny plan... I jestem pewna, że nikt nie chciałby takiego właśnie planu dla siebie.

"Niebo na własność" jest książką, która porusza bardzo okrutny temat, który coraz częściej dotyka nasze społeczeństwo. Nowotwór - to diagnoza, którą słyszy coraz więcej osób. Zazwyczaj słysząc o takiej sytuacji reagujemy dość schematycznie. Najpierw czujemy wielki żal, strach i współczujemy danej osobie i jej rodzinie, ale w naszym umyśle pojawia się też dziwna myśl, która wprowadza nas niejednokrotnie w zakłopotanie i wstyd, bo cieszymy się, że nie dotknęło to nas, myślimy "dzięki Bogu, że to mnie nie dotyczy". Wydaje mi się, że to całkiem normalny odruch, przecież nikt nie chciałby wziąć tego brzemienia na siebie. Ale czy na pewno nikt? Jak to wygląda, gdy ta okropna choroba dotyka dziecka? Czujemy ogromny smutek, prawda? Co byśmy zrobili, gdy to właśnie nasze dziecko byłoby chore? Ja szczerze oddałabym za nie życie, jednak niestety to tak nie działa. A przecież trzeba walczyć i być silnym dla dziecka. Nie można się poddać, choć tak naprawdę cały świat trzęsie się w posadach.

Napiszę całkiem szczerze, że spodziewałam się czegoś co nie pozwoli mi spokojnie czytać, przez łzy, które będą płynąć strumieniami. Takie właśnie wrażenie wywołał we mnie opis znajdujący się na okładce. Jednak sposób w jaki została opisana ta historia jest lekko przezroczysty. Nie jestem gruboskórna i łatwo się wzruszam, jednak ta książka trzymała mnie w dziwnym zawieszeniu. Zdawałam sobie sprawę, że temat, który porusza nie jest łatwy, ale nie potrafiła mnie wzruszyć, no może raz zakręciła mi się łza. Próbuję zrzucić to na karb tego, iż cała historia została przedstawiona zbyt chaotycznie. Jednak nie uważam, że to pozycja, przy której zmarnujecie czas. Niewątpliwie wniesie do Waszego życia wiele dobrego, jestem pewna, że wywoła w Was chwilę zastanowienia nad życiem i może sprawi, że będziecie bardziej o nie dbać.

Reasumując, nie zmarnujecie przy niej czasu, bo to nie jest zła książka, historia jest bardzo ciekawa, wciągająca i smutna, jednak przez jej wykonanie niewątpliwie traci na wartości. Idealna na letnie wieczory!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
478 52 334
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (54)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (30)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd