Zejście do piekła

Wydawnictwo: Albatros
The Hades Project
978-83-7359-951-2
pauers

Pełen napięcia thriller z postaciami biblijnymi w tle, kontynuacja Córki anioła. Siły Zła nie próżnują, przygotowują nowy plan. Rubinowa Armia dowodzona przez Lucyfera rośnie w siłę, rekrutując kolejne pokolenia nefilimów, potomków Upadłych Aniołów. Jej inżynierowie budują komputer kwantowy, który ma przejąć kontrolę nad milionami komputerów zainfekowanych wirusem Hadesu i doprowadzić do upadku cywilizacji. Aby zrealizować swoje plany, Lucyfer musi odnaleźć dwoje dzieci: Terę Jordan, która jako jedyna potrafi rozpoznać aurę sług ciemności, oraz Davida Olsena, autystycznego chłopca, syna prezesa CyberSys, w którego umyśle kryje się kod systemu operacyjnego niezbędny, by go uruchomić. Siłom Zła przeciwstawia się Cotten Stone, córka Upadłego Anioła. Inżynierowie Cyber- Sys budują własny komputer kwantowy, aby pokrzyżować plany Rubinowej Armii.

kiniamala | 2014-05-13
Przeczytana: 12 maja 2014

Odwieczna walka dobra ze złem!...jak dla mnie w świetnym wydaniu. Niestety czytając opinie innych byłam bardzo sceptycznie nastawiona na tą książkę, ale stwierdziłam- czytam!! I tu duże rozczarowanie po komentarzach innych- po prostu bardzo dobra pozycja. Akcja dzieje się w czasach współczesnych, gdzie internet i komputery to podstawa, a co gdyby tak faktycznie doszło do ataku na sieć internetu? Chaos, zamieszanie. Daje trochę do myślenia. Do tego upadłe anioły i córka upadłego anioła w walce ze złem. Super, aż mam ochotę na inne pozycje tych autorów.

eR_ | 2013-10-16

Jednym tchem przeczytałem.
Na deszczowe wieczory jak znalazł.
Kto oczekuje od książki czystej i spójnej akcji napewno tu to znajdzie.
Polecam.

weyra | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 września 2013

Lepsza od pierwszej części - nawet się zaciekawiłam bo coś się zaczynało dziać. Zakończenie jednak nie sprostało moim oczekiwaniom.

karol-ka | 2011-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2011

"Zejście do piekła " jest kontynuacją "Córki anioła", której nie czytałam ale po przeczytaniu tej na pewno po nią w niedługim czasie sięgnę.Bardzo dobrze skonstruowany thriller biblijny.Książka zawiera płynną akcję dzięki czemu czyta się ją naprawdę dobrze.Ciekawe postaci, ciekawa historia.Czytałam tę książkę z zapartym tchem i nie mogłam doczekać się co jest napisane na następnych stronach.

"Położyła obie kartki na szafce i uklękła obok córki, aby móc spojrzeć jej w oczy.Objęła dłońmi twarz dziewczynki.
- Jesteś niesamowita, Tero Jordan.(...)Dotknęła szkicu.-Ale skąd wiesz jak ona wygląda?
Dziewczynka uśmiechnęła się szeroko,a jej oczy zalśniły jak gwiazdy na niebie.
- Bo jest moją...(...)"

"Stary wstał i podszedł do drzwi.Sięgając do klamki, odwrócił się w stronę Mace'a.Rysy jego twarzy stężały,gdy powiedział stentorowym głosem zdającym się pochodzić spoza jego ciała:
- Myślę, że Bóg nas przechytrzył."

"Witaj w Hadesie."

Bardzo polecam tę książkę.

Agnieszka | 2014-02-04
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Nuda, nuda, nuda…. I gdzie tu ten zapowiadany thriller? Czytam, czytam i jakoś nie mogę skończyć. Słabizna.
Nigdy w życiu co do tej ksiązki nie użyłabym określenia thriller, raczej bajka dla trochę większych dzieci.

Milena | 2014-04-26

Nic fascynującego w niej nie było...

herub | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Czyta się szybko i przyjemnie.
Akcja płynie wartko i spójnie.
Niestety zakończenie pozostawia wiele do życzenia.

Mesajah | 2013-11-04

Genialna :)