Zejście do piekła

2009-08-28
978-83-7359-951-2
Robert Waliś

Okładka książki Córka Anioła Joe Moore, Lynn Sholes
Córka Anioła Joe Moore, Lynn Sho...
Okładka książki Spisek Graala Joe Moore, Lynn Sholes
Spisek Graala Joe Moore, Lynn Sho...

Najlepsza z całej serii. Po drugim tomie, który uważam za raczej nudny, ta książka szczerze mnie zdziwiła. Akcja jest wartka, bohaterowie interesujący, a opisy kreatywne, ale nie długie.
Największym minusem byłoby chyba zakończenie. Zostawiło mnie z odczuciem, że nie wszystkie wątki zostały zamknięte. Czytam, czytam i czekam, aż spadnie na mnie jeszcze jakaś bomba, a tu nagle koniec. Mimo to jest to ciekawa lektura, której warto dać szansę.

Przez pierwszą część bardzo ciężko się przedzierałam, natomiast czytanie tej książki nie sprawiło mi większego wysiłku, od taka luźna lekturka.
Fabuła ciekawsza od pierwszej części, momentami nawet intrygująca. Jednak rozwiązanie niektórych wątków pozostawia wiele do życzenia, główna bohaterka w dalszym ciągu irytująca, a opisy akcji płaskie i nie wzbudzające emocji.

Generalnie książka ciekawa; wartka fabuła i dość szybka akcja. Autorzy pokpili nieco końcówkę: zbyt proste zakończenie, spodziewałem się ambitniejszego i bardziej rozbudowanego 'grand finale'.
Dla czytelników lubiących tematykę walki dorba ze złem z domieszką okultyzmu czy thrillera sensacyjno-przygodowego.

Odwieczna walka dobra ze złem!...jak dla mnie w świetnym wydaniu. Niestety czytając opinie innych byłam bardzo sceptycznie nastawiona na tą książkę, ale stwierdziłam- czytam!! I tu duże rozczarowanie po komentarzach innych- po prostu bardzo dobra pozycja. Akcja dzieje się w czasach współczesnych, gdzie internet i komputery to podstawa, a co gdyby tak faktycznie doszło do ataku na sieć internetu? Chaos, zamieszanie. Daje trochę do myślenia. Do tego upadłe anioły i córka upadłego anioła w walce ze złem. Super, aż mam ochotę na inne pozycje tych autorów.

Nuda, nuda, nuda…. I gdzie tu ten zapowiadany thriller? Czytam, czytam i jakoś nie mogę skończyć. Słabizna.
Nigdy w życiu co do tej ksiązki nie użyłabym określenia thriller, raczej bajka dla trochę większych dzieci.

Genialna :)

Genialna :)

2029

Jednym tchem przeczytałem.
Na deszczowe wieczory jak znalazł.
Kto oczekuje od książki czystej i spójnej akcji napewno tu to znajdzie.
Polecam.

Jednym tchem przeczytałem.
Na deszczowe wieczory jak znalazł.
Kto oczekuje od książki czystej i spójnej akcji napewno tu to znajdzie.
Polecam.

Lepsza od pierwszej części - nawet się zaciekawiłam bo coś się zaczynało dziać. Zakończenie jednak nie sprostało moim oczekiwaniom.

Czyta się szybko i przyjemnie.
Akcja płynie wartko i spójnie.
Niestety zakończenie pozostawia wiele do życzenia.

Czyta się szybko i przyjemnie.
Akcja płynie wartko i spójnie.
Niestety zakończenie pozostawia wiele do życzenia.

"Zejście do piekła " jest kontynuacją "Córki anioła", której nie czytałam ale po przeczytaniu tej na pewno po nią w niedługim czasie sięgnę.Bardzo dobrze skonstruowany thriller biblijny.Książka zawiera płynną akcję dzięki czemu czyta się ją naprawdę dobrze.Ciekawe postaci, ciekawa historia.Czytałam tę książkę z zapartym tchem i nie mogłam doczekać się co jest napisane na następnych stronach.

"Położyła obie kartki na szafce i uklękła obok córki, aby móc spojrzeć jej w oczy.Objęła dłońmi twarz dziewczynki.
- Jesteś niesamowita, Tero Jordan.(...)Dotknęła szkicu.-Ale skąd wiesz jak ona wygląda?
Dziewczynka uśmiechnęła się szeroko,a jej oczy zalśniły jak gwiazdy na niebie.
- Bo jest moją...(...)"

"Stary wstał i podszedł do drzwi.Sięgając do klamki, odwrócił się w stronę Mace'a.Rysy jego twarzy stężały,gdy powiedział stentorowym głosem zdającym się pochodzić spoza jego ciała:
- Myślę, że Bóg nas przechytrzył."

"Witaj w Hadesie."

Bardzo polecam tę książkę.

• Sprzedam/wymienię
  • Kryminał/Thriller/Sensacja
  • Czytane przed 2016
  • POSIADAM
  • Anioły/Nefilim/Upadli

Dodaj cytat z książki Zejście do piekła