Córka Anioła

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Albatros
The last secret

Kryształowa tablica z wyrytymi z wielką starannością glifami, jedna z dwunastu, które duchowy przywódcom dawnego świata ofiarował Bóg, przez ponad 5000 lat spoczywała w ruinach cywilizacji Inków, pośród przysłoniętych chmurami szczytów Andów. Zanim ktokolwiek zdołał odczytać treść przekazu, została zniszczona. Podobny los spotkał drugą, ukrytą pośród ruin wymarłej cywilizacji Indian Anasazi w Nowym Meksyku. Pozostała tylko jedna. Kluczem do jej odnalezienia są słowa Aby wkroczyć do Królestwa

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2007.

gwiazdka | 2016-08-22
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Po niepowodzeniu „Spisku Graala” chciałam dać autorom drugą szansę i dlatego nie odłożyłam „Córki Anioła” na półkę. Doczytałam do końca, ale nie polecam tej lektury. Powieść jest plaska, postaci mało wyraziste i jeszcze mniej przekonujące, a już złe moce to w ogóle porażka. Treść tez mnie nie przekonała, w dodatku książka jest nudna, niby coś się dzieje, ale brakuje napięcia, czyta się tylko dlatego, żeby szybciej skończyć i mieć spokój. Jeżeli na siłę szukać zalet to chyba będzie nią prostota języka, nic więcej.

allison | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 14 lipca 2014

Chyba sama przyznam sobie medal za przeczytanie tej książki:).
Dawno nie miałam do czynienia z tak przewidywalną i nonsensowną fabułą. Mimo iż roi się tu od zmian akcji, trup ściśle się gęsto, to wynudziłam się jak mops. Postacie są szablonowe, ich postępowanie także nie pozostawia żadnego pola do popisu dla wyobraźni.
Sięgając po tę powieść nie miałam nadziei na lekturę wysokich lotów, ale sądziłam, że może przeczytam coś odprężającego w stylu Dana Browna. Tymczasem dostałam niestrawny koktail.
Druga gwiazdka - jedynie za wiarygodnie pokazane środowisko dziennikarskie.
Zdecydowanie odradzam.

Pocahontas | 2014-08-19
Przeczytana: maj 2014

konfrontacja świata współczesnego z przesłaniem jakie Bóg skierował do przywódców duchowych - warto się z nimi zmierzyć i dzisiaj.

Luet | 2015-05-17
Przeczytana: 16 maja 2015

Chociaż lubię historie à la Dan Brown, ta książka zawiodła mnie. Fabuła wydawała mi się wręcz niedorzeczna, pomimo tego, że naprawdę jestem w stanie dużo zaakceptować i na ogół uwielbiam teorie spiskowe z domieszką fantasy. Jednak tutaj mieszanka nefilimów, morderstw na każdym kroku, teorii równoległych wszechświatów, przesłania od boga na pradawnych tabliczkach i przenoszenia się siłą woli do innego świata, mnie po prostu wynudziła. Czytając, miałam wrażenie, że autorzy bardzo chcą napisać coś intrygującego, więc po prostu w historie wplatają wszelkie elementy, które w innych książkach odnoszą sukcesy. Czarę goryczy w moim przypadku przelały demoniczne świetliki - wysłannicy piekieł. Jedyna zaleta to według mnie ciekawie opisana, dająca do myślenia teoria fizyczna - teoria nici.

Baszka | 2014-04-18
Przeczytana: kwiecień 2014

Dobra rozrywka na nudne popołudnie. Nie zachwyciła mnie, ale nie żałuję, że przeczytałam. Książka w klimatach słynnego "Kodu Leonarda da Vinci". Autorzy jednak nie błysnęli ogromną wiedzą jak Dan Brown. Poszukiwanie kryształowej tabliczki trochę przypominało przygody Indiany Jonesa. Upadłe anioły to też nic nowego. Trochę zaskoczył mnie wątek równoległych światów. Jakoś mi to nie pasowało do całości. No i chwała za to, że w roli demonów nie wystąpiły jakieś ohydne maszkary z rogami czy coś w tym rodzaju. Polecam dla zabicia czasu.

Basiulek | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Całkiem niezła książka. Trochę przygodówka, a trochę kryminał z domieszką fantastyki. W stylu "Kodu Leonarda da Vinci". Wciąga, ale nie jest zbyt drastyczna. Jeśli ktoś lubi Dana Browna i te klimaty to polecam. A nawet jeśli ktoś ich nie lubi, to i tak powinien przeczytać tę książkę, ponieważ jest dobrze napisana i pomaga na chwile się oderwać od rzeczywistości.

ola2998 | 2012-02-15
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawa. Polecam.

yogurt | 2014-08-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zabrakło mi czegoś w tym opowiadaniu. Mam wrażenie, że znam zarys historii ale brakuje mi pewnych szczegółów (chyba, że czytałam mało uważnie:)) Ojcem bohaterki był Anioł, ale kim była matka, jak i kiedy umarła? Jak długo żyje i jak długo będzie żyła Cotten, skoro demony, np Richard jest nieśmiertelny? Jak Cotten pokonała zło 3 lata wcześniej? Według mnie niektóre wątki są za mało wyjaśnione, brakuje mi spójności tej książki. Ale może taki była zamysł autorów:) Książka według mnie przeciętna.

weyra | 2012-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 listopada 2012

"Dobre, ino mało". Jak to mówił mój dziadek. Za szybko się skończyło tak dobrze się czytało.

Izabella Więckowska | 2012-10-20

Jeśli ktoś lubi kościelną sensację, to nie zawiedzie się. Kilka ciekawych wątków, wartka akcja. Nowością dla mnie była koncepcja kilku potopów na ziemi - intrygujące.