Principia Discordia czyli Jak Odnalazłem Boginię I Co Jej Wtedy Zrobiłem; Magnum Opium Malaklipsy Młodszego

Tłumaczenie: Dariusz Misiuna
Wydawnictwo: FOX
Principia Discordia or How I Found The Goddess & What I Did To Her When I Found Her
83-908539-5-7
satyra
Doris

W Polsce Principia Discordia ukazała się nakładem Wydawnictwa Fox http://www.fox.com.pl [w opracowaniu Eugo, członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Rzeczników Wolności Wewnętrznej (Non-Prophet Irreligion Disorganisation), i założyciela The Non-Existing Cacophonic Society Poland]. Wiekopomne to dzieło, jakim jest bez wątpienia Principia Discordia, jest poprzedzone aż kilkoma świetnymi i niezwykłymi wprowadzeniami - najpierw Kerry Thornleya, współzałożyciela Stowarzyszenia Dyskordian (występującego pod świętym imieniem Omar Khayyam Ravenhurst), następne napisał Darra Bazar (Kohat) reprezentujący Międzynarodową Korporację Zbrojeń i Haszyszu, jeszcze nowsze wprowadzenie pt. "My, dyskordianie", napisał frater Carezza, polski tłumacz tej książki.

Reminiscencja | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Jedno z ostatnich zdań tej książki idealnie posłuży mi za opinię: "I jeśli myślisz, że "Principia" jest tylko dla jaj, to przeczytaj ją raz jeszcze."

| 2015-04-29
Przeczytana: kwiecień 2015

Istnieją różne drogi ku oświeceniu. Niektóre z nich prowadzą poprzez nigredo prób i niepowodzeń do świata bar-do, a inne - dość nieliczne - tam i z powrotem (o czym dobrze wiedział J.R.R. Pierwszy Mistrz Antyzakonu Wszystkowidzącego Oka).

"Principia Discordia" zdają się być zapisem-wspomnieniem powrotnej drogi z góry Alamut, drogi pośród duszącego dymu i pośród wizji w których alkimija i biologia znalazły się nawzajem i, obściskując bezwstydnie, utkały w centrum trzeciego oka misterną sieć subatomowych przestrzeni, a wędrowiec oderwany od swego ciała zapłodnił je wszystkie hymnem pochwalnym bogini Eris.

Jeśli nic jeszcze nie rozumiesz, to tak naprawdę nie zrozumiałeś tylko, że nie masz racji, że nic nie rozumiesz - właśnie pojąłeś to, co było do zrozumienia, a jeśli coś właśnie zrozumiałeś, to mylisz się, choć możliwe, że to właśnie jest danym Ci sensem.

"Principia Discordia" bowiem nie daje odpowiedzi a jedynie pytania, choć pozbawione znaków zapytania, co w efekcie sprawia,...

agnen | 2012-02-04

Pozwolę sobie rozpowszechniać radosną nowinę jaką niesie w sobie Principia Discordia. Książkę jest dostać ciężko (choć od jakiegoś czasu wersję drukowaną można nabyć na allegro za 23zł), ale jest ona cała dostępna w internecie i to całkiem legalnie. Stopka polskiego wydania zawiera informację: "wszystkie prawa niezastzeżone - opowiadaj, przepisuj, kopiuj i rób co chcesz do woli".

http://dyskordia.pl/principiadiscordia/01.00.23.html (klikamy w pięciopalczastą rękę eris - tą podwójną strzałkę na dole ekranu - by przejść do następnej strony)

tak więc zaprawdę powiadam wam: czytajcie, a wasze życie się odmieni. jeśli się nie odmieni przeczytajcie raz jeszcze. a jeśli to nic nie da koniecznie zgłoście się do kogoś, kto potrafi przeprowadzić rytuał klątwy indyka...

Kaktus_xD | 2012-04-08
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 2012 rok

o_O Może i nie dla jaj napisano tę książkę. Ciekawą osobowość miał autor albo udawał że taką ma. Skłonna byłabym ku temu pierwszemu ale lepiej dla autora żeby to było to drugie. Bo drodzy discordianinie: nie życz drugiemu szaleństwa ;) Ciekawe zderzenie z literaturą bezsensuwsensie.

PanJapko | 2015-09-22

Biblia jedynej słusznej religii.
Hail Eris. Chałwa Dyskordii. Niech żyje chaos konstruktywny. Na pohybel rozpadowi i stagnacji.
Ia ia, Eris ftaghn, alleluja fnord.

-><-

AgratBatMachlat | 2015-08-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Jednymi słowy: wszystko jest w pewnym sensie prawdziwe, a w pewnym fałszywe (...).
Ważne, by nie jadać hot-dogów, a zarazem jadać je obowiązkowo w piątki!

pad_boy | 2016-06-16
pietruha | 2016-05-18