Polityka Ekstazy

Wydawnictwo: EJB
The Politics of Ecstasy
83-906641-6-X
Jakub Szwedo

Książka "Polityka ekstazy" to signum temporis kontrkultury lat 60-tych, jak również antycypacja New Age'u. Prawdopodobnie wiele z tez zawartych w tej książce, może dzisiaj brzmieć jak science-fiction minionej ery, ale główne przesłanie postulujące konieczność przewartościowań i zerwania z uwarunkowanymi, wdrukowanymi społecznymi ideami.

AntykKróliczaJama | 2011-01-29
Przeczytana: 2008 rok

Książka Leary'ego swoje pierwsze wydanie miała w latach 60-tych.
Lektura 'Polityki...' swemu czytelnikowi może dać wgląd w nadzieje i marzenia o świecie wolności i odpowiedzialności jaką nosili w sobie, przynajmniej niektórzy, ludzie tego czasu. Z perspektywy tej lektury ujrzy też jak wiele mogło się zmienić, jaki kierunek mógł obrać system, w którym żyjemy.

Zmieniło się niewiele, państwo wciąż chce karać nas za wprowadzanie do NASZYCH organizmów substancji, które uzna za nielegalne, nadal wisi nad nami kara za eksperymenty z NASZĄ świadomością, które chcemy przeprowadzać przy pomocy takich środków.

Wolność zaś, w obliczu coraz większej ilości zakazów i nakazów, staje się coraz bardziej pustym słowem, mimo, że zapisanym w tylu konstytucjach demokratycznych(!) państw.

Co pozostaje?
Cóż... nikt za nas tego NASZEGO świata nie zmieni. Nie zmienią tego, żadne ruchy organizowane na Facebooku, forach, blogach o ile nie będą za nimi stały realne siły polityczne.
Oczywiście zawsze...

matejn | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Bardzo dobre studium wiedzy o LSD i innych specyfikach. Skandalem jest, że jako biały kruk, książka posiada literówkę w tytule na grzbiecie oraz w tekście do tego stopnia, że w jednym zdaniu można znaleźć trzy błędy. Brak podstawowej korekty? Pozycja powinna być wznowiona.

Qpsohn93 | 2016-09-04
sylwik05 | 2016-02-23