Zen bez mistrzów zen

Zen Without Zen Masters
wiara, medytacja, zabobony, duchowość
religia
Revenga

"Każdy system namawia do wiary w to, czego sam nie jest w stanie udowodnić" - pisze Camden Benares w dyskordiańskim przewodniku po świecie medytacji, rozbrajając śmiechem zabobony, jakich pełno w new age'owych i buddyjskich książkach. Czy dla lepszego poznania siebie potrzeba mistrzów duchowych? Autor tej książki unika pospiesznych ocen. Namawia do kierowania się własnym doświadczeniem. Zamiast gotowych formuł i wyroczni, udziela prostych wskazówek, jak osiągnąć harmonię ciała i umysłu, przebijając się przez pancerz nawyków i ograniczeń. Zachęca do nie zrzucania odpowiedzialności za swoje życie na tzw. autorytety. Obok oryginalnych ćwiczeń, przedstawia szereg zabawnych opowieści, ponieważ największą przeszkodą w rozwoju wewnętrznym jest zbyt poważne traktowanie siebie. Dzięki unikalnemu połączeniu mądrości i śmiechu Zen bez mistrzów zen wszedł do kanonu dyskordianizmu - jedynej religii, która potrafi śmiać się sama z siebie - i jest uznawany za jeden z najlepszych przewodników medytacji.

źródło opisu: http://okultura.pl/zen.htm

źródło okładki: http://okultura.pl/zen.htm

skun | 2014-02-16
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo słaba pozycja. To co autor zamieścił na zaledwie kilkudziesięciu stronach można jedynie nazwać "laniem wody". Brak wartościowych treści w tej książce dyskwalifikuje ją w kręgu poruszanej tematyki.

inimitie | 2013-12-13
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm

"Ta książka jest zwierciadłem. Gdy zajrzy do niej małpa, nie wyjrzy z niej filozof."

rozbojniczka | 2016-10-20
KiRu | 2016-09-24