Zen bez mistrzów zen

Zen Without Zen Masters
wiara, medytacja, zabobony, duchowość
religia
Revenga

"Każdy system namawia do wiary w to, czego sam nie jest w stanie udowodnić" - pisze Camden Benares w dyskordiańskim przewodniku po świecie medytacji, rozbrajając śmiechem zabobony, jakich pełno w new age'owych i buddyjskich książkach. Czy dla lepszego poznania siebie potrzeba mistrzów duchowych? Autor tej książki unika pospiesznych ocen. Namawia do kierowania się własnym doświadczeniem. Zamiast gotowych formuł i wyroczni, udziela prostych wskazówek, jak osiągnąć harmonię ciała i umysłu, przebijając się przez pancerz nawyków i ograniczeń. Zachęca do nie zrzucania odpowiedzialności za swoje życie na tzw. autorytety. Obok oryginalnych ćwiczeń, przedstawia szereg zabawnych opowieści, ponieważ największą przeszkodą w rozwoju wewnętrznym jest zbyt poważne traktowanie siebie. Dzięki unikalnemu połączeniu mądrości i śmiechu Zen bez mistrzów zen wszedł do kanonu dyskordianizmu - jedynej religii, która potrafi śmiać się sama z siebie - i jest uznawany za jeden z najlepszych przewodników medytacji.

źródło opisu: http://okultura.pl/zen.htm

źródło okładki: http://okultura.pl/zen.htm

okultystyczny_lisek | 2018-05-03
Przeczytana: 03 maja 2018

Ma ładną okładkę. W środku nic ciekawego. Jeśli się oczekuje jakiś fantastycznych dyskordiańskich wywodów na miare Principii Dyskordii to będzie czekać zawód. To już lepiej poczytać cokolwiek innego. Jeśli się zastanawiasz czy wydać na nią pieniądze to odradzam, żałować będziesz. - Tako rzecze Lisku

-Maat-Ka-Ra- | 2017-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 lipca 2017

Bardzo dobra, przez tę fantastyczną prostotę, w stylu dokłądnie zen. Nie dowiedziałam sie z niej NIC, czego bym wcześneij nie wiedziała, tym niemniej, cudownie było to sobie przypomnieć. W godzinę do półtorej można się z tą książką uporać, warto. :)

skun | 2014-02-16
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo słaba pozycja. To co autor zamieścił na zaledwie kilkudziesięciu stronach można jedynie nazwać "laniem wody". Brak wartościowych treści w tej książce dyskwalifikuje ją w kręgu poruszanej tematyki.

inimitie | 2013-12-13
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm

"Ta książka jest zwierciadłem. Gdy zajrzy do niej małpa, nie wyjrzy z niej filozof."