Psychomagia

Tłumaczenie: Łukasz Żyła
Seria: Ezoterra
Wydawnictwo: Okultura
Psicomagia

Psychomagia to najważniejsze dzieło słynnego reżysera, dramaturga i autora komiksów, przedstawiające system terapeutyczny posługujący się siłą wyobraźni, mocą aktów symbolicznych. Psychomagia to magia pozbawiona przesądów, dzięki której można wyczarować swoje życie na nowo. Jodorowsky inspiruje się medytacją, sztuką, snami, pewnymi uświęconymi substancjami, magią, alchemią, językiem, poczuciem humoru i tarotem. Jednocześnie nie toleruje żadnych dogmatów oraz kultów „guru”, wychodząc z założenia, że wszyscy jesteśmy dziedzicami (i ofiarami) swych genealogii i biografii, w związku z czym tylko my sami możemy pisać swoje życie.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/alejandro-jodorowsky-psychomagia.html

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/alejandro-jodorowsky-psychomagia.html

Sylwia | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Książka przedstawia nieco inne spojrzenie na rzeczywistość, skłania do wniknięcia w naszą nieświadomość do której klucz znajduje się w symbolice, archetypach co wg autora możne powodować wiele problemów/konfliktów/trudności życiowych, które należy pokonać właśnie za pomocą zastosowania działania "magicznego", cóż pewnie Jung by się zgodził. ;) Wiele z metod przedstawionych przez autora jest zwyczajnie niewykonalnych w warunkach zachodniej kultury większość osób uznałaby kogoś wykonującego te czynności za kogoś niespełna rozumu, może wymiar terapeutyczno-symboliczny ma swoją skuteczność ale jednak uważam, że wykonanie takich symbolicznych czynności powinno być przeprowadzane w przemyślany, logiczny sposób, mieć jakiś gust, smak by nie ranić uczuć innych ludzi poprzez swoje czasami "niemoralne" akty. Warto sięgnąć po tę książkę aby poznać te niesamowite "recepty". Może niektóre działania mogą pomóc człowiekowi uwolnić się z poczucia odrzucenia, braku akceptacji, czy jakiegokolwiek...

okultystyczny_lisek | 2018-05-03
Przeczytana: 03 maja 2018

Jodorowsky w tej książce ukazuje bardzo ważny aspekt w jakiejkolwiek ścieżce magicznej, jeśli nie najważniejszy. Nie określa tego tak wprost, a wręcz unika. Wiele życiowej mądrości. Książka inspiruje do tego by żyć pełnią i bawić się rzeczywistością.

| 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

Druga książka Alejandro Jodorowskiego, wydana przez wydawnictwo Okultura, absolutnie mnie nie rozczarowała. Bardzo odpowiadała mi forma wywiadu, która przybliża czytelnika jeszcze bardziej do poznania i zrozumienia filozofii tego wybitnego artysty. Mnóstwo ciekawych spostrzeżeń i myśli Jodorowskiego zmusza do refleksji. "Psychomagia" to pozycja nie tylko dla stałych czytelników wydawnictwa Okultura. Gorąco polecam.

| 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Zdecydowanie książka, która daje do myślenia.
Nawet jeśli nie możemy zgodzić się z tym, co pisze autor, to zdecydowanie jest to bardzo intrygujące podejście rzeczywistości.

gugupe | 2018-04-30
Przeczytana: 27 kwietnia 2018