Historia Filozofii

Story of philosophy
filozofia, historia
filozofia i etyka
Michał

Autor, uznany pisarz i autor programów telewizyjnych, przedstawia główne problemy filozoficzne, koncentruje się na ważnych pytaniach i analizuje najważniejsze dzieła wielkich filozofów.Niezastąpiony przewodnik po historii idei i myśli zachodniej cywilizacji.

Doracy | 2016-04-17

Aż 10 gwiazdek bo książka doskonale spełnia swoją rolę (nie dlatego że autor wybitnie w niej filozofuje, a odwrotnie – powstrzymuje się od tego). Świetna książka dla raczkujących po filozoficznych ścieżkach, pomaga usystematyzować i zrozumieć wiele nurtów często przedstawianych zbyt zawile i przez to zniechęcających zwykłych zjadaczy chleba do filozofii. Rozdziały są krótkie, bez zbytnego zagłębiania się, więc oczywiście pobieżne, no ale to przecież mają być początki filozoficznej przygody. Przystępne opisy nurtów i ich przedstawicieli świetnie utorują drogę do ambitniejszych lektur filozoficznych – zanim zaczniesz czytać powieści sięgasz przecież po elementarz. Właściwie ja sięgnęłam po tę książkę przed laty zupełnie przypadkiem, mając już podstawową wiedzę, ale mimo to książka poprawiła moje rozumienie filozofii. Polecam zwłaszcza rozdział o Kancie, wcześniej jego wywody były dla mnie mało zrozumiałe.
Cenię sobie i podziwiam umiejętność klarownego i prostego opowiadania...

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-11-17