Żywot Jezusa

83-218-0794-1
Jezus, religia
filozofia, etyka
Indyviduum

,,...ale cokolwiek kryje w swym łonie tajemnicza przyszłość, nic nie przewyższy Jezusa. Kult jego będzie się wciąż odradzał; legenda jego będzie zawsze budziła łzy w oczach, cierpienia jego porusza najszlachetniejsze serca; wszystkie wieki będą świadczyły, że w całym plemieniu ludzkim człowiekiem największym był Jezus."

Elżbieta | 2012-01-22
Przeczytana: 1994 rok

Renan- były ksiądz katolicki- zorganizował wyprawę śladami Jezusa. Książka opowiada o efektach poszukiwań. W swojej wymowie- obrazoburcza, gdyż odmawia Jezusowi boskości, uznając za genialnego szaleńca. Język- a właściwie tłumaczenie- przestarzały, ale nie zapominajmy, że oddaje klimat swoich czasów- XIX wiek.