Breaking the Antibiotic Habit
83-7255-862-0
antybiotyki
poradniki
dona

Książka autorstwa trzech amerykańskich lekarzy pediatrów jest świetnym poradnikiem dla tych rodziców, których dzieci często mają katar, zapadają na zapalenie uszu, gardła lub płuc. Autorzy bardzo przystępnie - na podstawie praktyki medycznej i najnowszych badań naukowych - pouczają, jak rozpoznawać u dziecka z podwyższoną temperaturą anginę, zapalenie zatok, oskrzeli, płuc czy ucha. Informują, jak pomóc dziecku z infekcją wirusową bez stosowania antybiotyków, posługując się środkami naturalnymi. Omawiają wpływ antybiotyków na organizm, wyjaśniają zatroskanym rodzicom czym one są i - przede wszystkim - przestrzegają przed zagrożeniami wynikającymi z ich nadużywania.

artik_t | 2012-10-15
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam