Gwiazda Imperium

Okładka książki Gwiazda Imperium
Samuel R. Delany Wydawnictwo: Phantom Press Seria: Fantasy & SF fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantasy & SF
Empire Star
Phantom Press
1992-01-01
1992-01-01
Marek Cieślik
gwiazda imperium odyseja science fiction

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Książka jest krótka, ale za bogata w teorie pętli czasowej. Czasem wydarzenia w niej zawarte przytłaczają użytkownika, żeby dopiero pod koniec wyjaśnić co nieco z tego pozornego chaosu.

Język książki nie należy do przystępnych, jednak należy pochwalić tłumacza za starania.

Przygoda ciekawa i warta uwagi, ale tylko pod warunkiem pełnego skupienia.

Krótkie, ale czy treściwe? Zaplątana daleko poza granice wytrzymałości pętla czasu, przestrzeni i wszystkiego co tam się jeszcze po drodze mogło zaplątać. Nie ma to może jakiegoś głębszego sensu, aczkolwiek absurdalny humor i krążąca sobie tylko znanymi ścieżkami wyobraźnia autora pozwala wiele wyaczyć.

Samuel R. Delany jest znanym mi już autorem piszącym fantastykę. Czytałem dwie książki wydane u nas przez Phantom Press dawno temu i jedną z nich była przeczytana przez ze mnie Gwiazda Imperium. Nie pamiętałem za bardzo o co chodziło, ale uczucie dobrej lektury pozostało do dzisiejszego dnia. Byłem ciekawy, czy po takim czasie nadal będzie robić wrażenie i wyjdzie z niej...

• Fantastyka
  • Science Fiction