Gwiazda Imperium

Samuel R. Delany Wydawnictwo: Phantom Press Seria: Fantasy & SF fantastyka, fantasy, science fiction
Empire Star
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Cieślik
Fantasy & SF
gwiazda imperium odyseja science fiction

Książka jest krótka, ale za bogata w teorie pętli czasowej. Czasem wydarzenia w niej zawarte przytłaczają użytkownika, żeby dopiero pod koniec wyjaśnić co nieco z tego pozornego chaosu.

Język książki nie należy do przystępnych, jednak należy pochwalić tłumacza za starania.

Przygoda ciekawa i warta uwagi, ale tylko pod warunkiem pełnego skupienia.

Krótkie, ale czy treściwe? Zaplątana daleko poza granice wytrzymałości pętla czasu, przestrzeni i wszystkiego co tam się jeszcze po drodze mogło zaplątać. Nie ma to może jakiegoś głębszego sensu, aczkolwiek absurdalny humor i krążąca sobie tylko znanymi ścieżkami wyobraźnia autora pozwala wiele wyaczyć.

Samuel R. Delany jest znanym mi już autorem piszącym fantastykę. Czytałem dwie książki wydane u nas przez Phantom Press dawno temu i jedną z nich była przeczytana przez ze mnie Gwiazda Imperium. Nie pamiętałem za bardzo o co chodziło, ale uczucie dobrej lektury pozostało do dzisiejszego dnia. Byłem ciekawy, czy po takim czasie nadal będzie robić wrażenie i wyjdzie z niej...

• Fantastyka
  • Science Fiction