Nieumarła i bezrobotna

Okładka książki Nieumarła i bezrobotna Mary Janice Davidson
Okładka książki Nieumarła i bezrobotna
Mary Janice Davidson Wydawnictwo: Amber Cykl: Królowa Betsy (tom 2) fantasy, science fiction
Królowa Betsy (tom 2)
Undead and unemployed
Amber
2011-07-14
2011-07-14
2004-08-03
Agnieszka Ufland
wampiry powieść amerykańska

Ten tom bardziej podobał mi się od pierwszego - mniej w nim irytujących przemyśleń głównej bohaterki, ale nie mniej humoru ;-)

Nadal jest to lekka lektura, raczej z tych odmóżdżających, ale szybko i miło się ją czyta. Świetna na poprawę humoru.

Kiedy czytałem niektóre negatywne komentarze, to trochę mnie to zdziwiło. Jeżeli ktoś bierze książkę, która ma taki tytuł i spodziewa się czegoś poważnego/głębokiego/wybitnego (niepotrzebne skreślić),to sam jest sobie winien. Tej książki nie należy brać na poważnie. Kiedy traktuje się ją jako satyrę na wszelkiej maści popularne paranormalne romanse o wampirach, to można cieszyć się lekturą ;-)

Bardzo lekko napisana opowieść o królowej wampirów, która musi zmagać się z masą problemów prawie zwykłego życia po życiu. Bohaterka ma obsesje na tle butów, wredną macoche i problemy z poddanymi, a na dodatek nie ma pracy. W tej histori są wątki sensacyjno-kryminalne, ale to bardziej komediowo-romansowa opowieść, więc lepej nie spodziewać się zwrotów akcji i trzymanania w napięciu. Czyta się miło, szybko i przyjemnie.

To moje pierwsze spotkanie z Betsy.
Niezwykle irytująca główna bohaterka.
Poza butami wszystko jest złe, brzydkie, okropne, wkurzające, ble i w ogóle .. Mówi jedno, myśli drugie zwłaszcza jeśli chodzi o jej "przypadkowego" męża.
Wszyscy wokół głównej bohaterki wydają się być zbyt idealni i przerysowani.

Powiedziałabym, że to taki rodzaj odmóżdżacza ;)
Uwielbiam wampiryczną tematykę ale tej pani podziękuję ;)

To moje pierwsze spotkanie z Betsy.
Niezwykle irytująca główna bohaterka.
Wszyscy wokół głównej bohaterki wydają się być zbyt idealni i przerysowani.

Powiedziałabym, że to taki rodzaj odmóżdżacza ;)
Uwielbiam...

Wydaje mi się, że krótsza niż pierwsza część, w mig przeczytałam, nadal świetnie się bawiłam i już się biorę za kolejną część :D

Mi się podoba. Nadal świeża, trochę zwariowana i nieco zagubiona wątła kobitka z super mocami. Wątek wojny gangów i romansowy w tle tylko dodaje smaczku.

Zabawna książka opowiadająca dalsze losy Batsy Taylor.
Czyta się ją bardzo szybko dzięki zwięzłym opisom i przezabawnym wydarzeniom.
Już nie mogę się doczekać 3 części :)

Zabawna książka opowiadająca dalsze losy Batsy Taylor.
Czyta się ją bardzo szybko dzięki zwięzłym opisom i przezabawnym wydarzeniom.
Już nie mogę się doczekać 3 części :)

To druga część przezabawnej historii o Wampirzycy Betsy mającej słabość do markowych butów. Uwielbiam poczucie humoru autorki książki pozwala ona oderwać się od codzienności. Bardzo szybko się ją czyta ( wręcz połyka)
Polecam.💓

Polecam.💓

No z tą częścią już jest o wiele lepiej. Betsy jest mniej irytująca, dzięki czemu o wiele łatwiej i przyjemniej się czyta. Ale niestety dalej uważam, że mogłoby być lepiej.

"Nieumarła i bezrobotna" to lekka, przezabawna książka, której główną bohaterką jest Betsy Taylor - królowa wampirów i miłośniczka butów. Kobiety nie sposób z kimkolwiek pomylić, jest bardzo wyrazista. Osobiście polubiłam ją, podobnie jak wielu innych bohaterów - Sinclaira, Jessicę, Marca, Tinę czy Marie.

W książce autorka posługuję się prostym językiem. Narratorka Betsy opowiada o wydarzeniach z humorem i ironią, co tylko potęguje sympatię do niej.

"Nieumarła i bezrobotna" to świetna lektura dla kogoś, kto potrzebuje chwili wytchnienia bądź ma gorszy dzień. Do przeczytania w dłuższy, zimowy wieczór.

Polecam!

W książce autorka posługuję się prostym językiem. Narratorka Betsy...

Punkcik więcej niż poprzednia bo trochę więcej się działo.
Mówiąc trochę jest tylko trochę ale zawsze :)
Humor świetny chociaż wole "Jak poślubić wampira milionera?"
Nie wiem co się dzieje z tą serią ale obie książki nie zauważyłam jak przeczytałam (chyba musiałam mieć jakieś streszczenia) albo po prostu tak mało się dzieje, że nie widzę jak zmianiam strony.

Bardzo lekka i dla młodszych (Mam na myśli sceny łóżkowe-dawno nie spotkałam się w książce o wampirach z opisem seksu na mniej niż poł strony - nie to co nieraz przesadzają na 8 stron albo więcej i kilka razy na książke - robi się to nudniejsze niż ta książka i po kilku stronach orgazmu przeskakuje się stony) Ale tu tego nie ma i się cieszę z tego powodu :)

Delikatnie napisana

Punkcik więcej niż poprzednia bo trochę więcej się działo.
Mówiąc trochę jest tylko trochę ale zawsze :)
Humor świetny chociaż wole "Jak poślubić wampira milionera?"

Bardzo lekka...

• Paranormal romance