Nieposkromieni

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Cykl: Nienasyceni (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Overbite
miłość, wampiry
TalaZ

Najseksowniejsza powieść lata. „Cosmopolitan” Ciąg dalszy niesamowitych przygód bohaterki Nienasyconych, która powraca wplątana w nieziemski trójkąt miłosny Meena Harper ma talent. Tyle że nikt nie umie się na nim poznać. Teraz wyleciała z hukiem z telewizji. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: dostała nową pracę i została tajną bronią Gwardii Palatyńskiej, która zwalcza...

Najseksowniejsza powieść lata.
„Cosmopolitan”

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: dostała nową pracę i została tajną bronią Gwardii Palatyńskiej, która zwalcza wampiry i demony. Kto jak kto, ale ona na pewno potrafi rozpoznać nieumarłego. I przewidzieć, kto i jak umrze.
A poza tym miała już do czynienia z wampirem – i to nie byle jakim, bo z samym władcą wampirów. Nawet przysięgli sobie miłość. Więc jak to pogodzić z faktem, że teraz ma go wytropić? I że krew zaczyna jej szybciej krążyć w żyłach na widok seksownego kolegi z pracy – prawdziwego supermana i superpogromcy wampirów…

„Romans wampiryczny potrzebuje świeżej krwi!”
Tak twierdzi Meg Cabot, autorka światowych przebojów nr 1, która bestsellerem Nienasyceni wywróciła cały wampirzy świat do góry nogami swoim niepowtarzalnym stylem i humorem. Jej atrakcyjna bohaterka, której marzenia o tym jedynym spełniają się w zupełnie niecodzienny sposób, powraca w Nieposkromionych.

Meg Cabot mieszka w Key West na Florydzie z mężem i dwoma kotami. Najbardziej lubi pisać. I zawsze ciepło wspomina swoje spotkanie w 2006 roku z polskimi czytelniczkami.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1198/nieposkromieni

Moya | 2018-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2018

Miałam nie pisać opinii do tej serii gdyż jest przeciętna...ale... może warto napisać że sięgając po nią spodziewałam się czegoś więcej...czegos co porwie...niestety nie doczekałam się...a te gwiazdki są tylko dlatego że czytałam gorsze książki...
O czym jest? O miłości i poświęceniu...
Na drodze dziewczyny , która potrafi przewidzieć czyjąś śmierć staje wampir...zakochują się w sobie...ale jest też ten trzeci co zwalcza wampiry... i on i ta dziewczyna też się zakochują w sobie ... któryś z nich musi się poświęcić by dziewczyna mogła żyć...
Książka mogłaby wydawać się ciekawa...ale przez większość stron zieje nudą .

monishka90 | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Przeczytałam tą książkę, bo byłam ciekawa zakończenia i choć pierwsza część mnie rozczarowała, tak zakończenie mnie usatysfakcjonowało. Nie wiem ile było miłości w zachowaniu Luciana, a ile chęci zbawienia własnej duszy... Ten cykl nie należy do takich, które poleciłabym komukolwiek z czystym sumieniem.

Miśka | 2015-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Bardzo fajna książka, wspaniała kontynuacja ,,Nienasyconych''.Końcówka zarówno smutna jak i szczęśliwa :<

WampireQ | 2014-05-25

Wspaniała Książka! *.*

Niechętnie to przyznaję, ale minęło kilka rozdziałów nim zorientowałam się, że jest to część druga. Niestety w momencie kiedy pochłaniałam tą książkę biblioteka była zamknięta, więc jako iż zaczęłam, postanowiłam skończyć. Poniekąd dlatego, żę kompletnie pochłonął mnie ten świat, który wykreowała autorka.

Z początku podeszłam do niej cynicznie, bo to jedna z wielu ksiażek o wampirach jaką czytałam i jaką mam zamiar przeczytać. Ale równie szybko zmieniłam zdanie.
Książkę pochłonęłam niemal w jeden dzień nie mogąc przestać czytać zżerana chorą ciekawością "co będzie dalej" i "co teraz zrobisz Menno?". Kiedy miałam coś zrobić i - o zgrozo- odłożyć książkę, musiałam dobrnąć do takiego momentu, gdzie spokojnie mogłam oderwać się od czytania, by wziąć się za czynność, którą miałam zrobić. Jednakżę znalezienie takiego miejsca nie było prostę, a jeśli się udało, to zaraz po skończeniu rzucałam się na ksiażę by dalej czytać.

Fabuła jest wciągająca i momentami...

SeaGoddess | 2012-12-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Jak każde dzieło spod pióra pani Cabot, powieść "Nieposkromieni" dosłownie wciągnęła mnie w świat pełen wampirów i podobnych demonicznych stworów. Książka zdobyła moje serce niepowtarzalną fabułą, stylem i uczuciem, pojawiającym się za każdym razem, kiedy na głównym planie znajdował się Lucien. Meena od sześciu miesięcy pracowała w Gwardii Palatyńskiej, pomagając zwalczać wampiry i ostrzegając innych przed niebezpieczeństwem. Tęskniła za Lucienem, jednak o jej względy zaczął zabiegać Alaric - łowca demonów, którego celem było przebicie kołkiem serca księcia ciemności. Przyznam szczerze, że nie takiego zakończenia się spodziewałam. I nie zaprzeczę - uroniłam wiele łez.
Niemniej jednak "Nieposkromieni" zyskali moje uznanie i gorąco polecam tą serię!

AGA | 2012-01-05
Przeczytana: 03 stycznia 2012

"Nieposkromieni" to chyba najgorsza książka, jaką potrafię wydobyć z pamięci, autorstwa Meg Cabot. Ewidentnie widać, że została ona napisana na odwal się, bo głupio byłoby zostawić tak niedokończoną część pierwszą. Może i jakiś pomysł na historię był, ale jego wykonanie jest wprost fatalne. Niewyobrażalne jest jak ci wszyscy bohaterowie mogli zmienić się w tak puste, nudne i niesamowicie irytujące postaci. Przecież ja lubiłam Meenę! Ja się pytam, co to za głupie oślątko wcieliło się teraz w jej skórę?! A Lucien? On był kiedyś taki fajnyyy :P... , w tej części leciał wyłącznie na dobrych wspomnieniach z "Nienasyconych", i tylko to trzymało mnie jeszcze po jego stronie. Za Alaricem nie przepadałam już wcześniej, więc ten walec który nie tylko z niego zrobił taką płaszczkę, aż tak bardzo mnie nie raził. Jon - brat Meeny - o ile to możliwe, wkurzał mnie jeszcze bardziej. Choć szczerze mówiąc to podziwiam autorkę, że udało jej się stworzyć coś tak irytującego i żądnego mordu ze strony...

p_paulaaa | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Muszę przyznać, że jestem zawiedziona.
Pierwszą część przygód Meeny Harper w 'Nienasyconych' przeczytałam jednym tchem. Bohaterzy byli ciekawi, humor niewymuszony a całość po prostu dobrze napisana. Książka idealna na nudny wieczór.
Natomiast druga część kompletnie mnie rozczarowała. Bohaterowie się zmienili nie do poznania,akcja nużąca, dialogi także słabe. Nie wiem co się stało ale czytając 'Nieposkromionych' ledwo dotarłam do końca.

| 2015-05-02

Praca w Gwardii Palatyńskiej – to brzmi dumnie. Jednak w praktyce, to jednak już tak kolorowe nie jest. Nie dość, że każą Ci strzelać w co popadnie, to jeszcze wszyscy wierzą, że przecież są niezniszczalni, a stężenie testosteronu przypadające na metr kwadratowy przekracza jakiekolwiek normy. Gorzej jak ta jedna wielka zbrojownia próbuje Cię zabić argumentując to podtrzymywaniem kontaktów z mocą piekielną. Genialnie, po prostu świetnie!
Meena jak zwykle wpakowała się w coś tak nieprawdopodobnego, że naprawdę nikogo innego nie mogłoby to spotkać. Ścigają ją wampiry, ludzie, a nawet pogoda uparła się, że zrobi jej na przekór za każdym razem jak wyjdzie. Każdy coś od niej chce i wcale nie mam tutaj na myśli normalnej przysługi. Raczej coś w stylu „oddaj mi trochę swojej krwi” albo „zrób za żywą przynętę dla wszystkiego co się rusza i chce się zabić”.
Pościg przez ulice miasta, plany ewakuacji, podejrzane spotkania w jaskiniach pod miastem, wysadzanie głównego budynku w mieście i...

caroll | 2012-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Jestem naprawdę zawiedziona. Do Meg Cabot mam słabość od czasów, kiedy to po raz pierwszy sięgnęłam po 'Pamiętnik Księżniczki'. Od tego czasu z mniejszą lub większą sympatią sięgałam po jej kolejne dzieła.
Oczywiście niezbyt mnie zdziwiło, gdy na półce w bibliotece zobaczyłam 'Nienasyconych', czyli pierwszy tom przygód Meeny Harper (w końcu paranormal romace ostatnimi czasy jest dość popularnym gatunkiem). Może nie był to kawał dobrej literatury ale spełnił swoje zadanie - naprawdę dobrze się bawiłam czytając ją. Potem przyszedł czas na tom drugi i z lekkiej i przyjemnej książki na weekendowe popołudnie dostałam 300 stron napisanej na szybko powieści, którą dokończyłam ze względu na przywiązanie do autorki. Może sama historia mogłaby być intrygująca ale niektóre wątki tak samo zresztą jak postaci były nudne i bez wyrazu. Główni bohaterowie zmienili się na takich bez polotu co strasznie mnie zawiodło i zdenerwowało jednocześnie. Końcówka troszkę zaskakująca, choć nie wiem czy nie...

Monika | 2011-10-22
Przeczytana: 20 października 2011

Powiem szczerze, że nigdy nie spotkałam się z żadną książką pani Cabot. Takie książki jak "Pamiętnik księżniczki" omijałam szerokim łukiem. Dlaczego? Do tej pory nie wiem. Jakoś pod koniec września, pani z biblioteki poleciła mi "Nienasyconych" właśnie tej autorki. Od razu polubiłam jej styl pisania. A jej powieść o wampirach była niesamowita i wciągnęła od pierwszej strony książki.

"Nieposkromieni" są właśnie kontynuacją. Od samego początku pokochałam Meenę z jej niesamowitym talentem, tajemniczego i przystojnego wampira Luciena, wrednego i cudownego Alarica. Każdy bohater wykreowany przez panią Cabot ma w sobie coś co nas do niego przyciąga. Czasami nie zdajemy sobie sprawy gdy płaczemy razem z główną bohaterkę, czy jesteśmy źli gdy ona zrobiła inaczej niż byśmy chcieli. Meena chociaż czuje pociąg do wampira i do pogromcy wampirów - nie daje się im. Sama zna swoje decyzje i jest świadoma co z tego może wyniknąć. Lucien szalenie zakochał się w niej i zrobi wszystko by tylko być z...