Szczęśliwa pomyłka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja Lucy Maud Montgomery". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novus Orbis
Reclaiming Lord Rockleigh
83-85560-58-0
dzieci, sieroty, losy, przypadek, szczęście
PannaP

UWAGA: Opowadania z tego tomu zostały także wydane w książkach "W stronę miłości" oraz "Okruchy światła". Nowe opowiadania o dzieciach pierwszy raz tłumaczone na język polski. Autorka opisuje wesołe, zabawne lub smutne historie dzieci uwikłanych w rodzinne waśnie, dzieci osieroconych, w różny sposób radzących sobie z samotnością. Znaczącą rolę w życiu małych bohaterów odgrywa szczęśliwy traf;...

Nowe opowiadania o dzieciach pierwszy raz tłumaczone na język polski. Autorka opisuje wesołe, zabawne lub smutne historie dzieci uwikłanych w rodzinne waśnie, dzieci osieroconych, w różny sposób radzących sobie z samotnością. Znaczącą rolę w życiu małych bohaterów odgrywa szczęśliwy traf; o ich przyszłości decyduje zwykła pomyłka, przypadkowe spotkanie, stary list naklejony na latawiec.

Naddia | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Cudowne, pełne wzruszeń opowiadania o dzieciach w potrzebie bądź w tarapatach :D Trochę infantylne ale i tak warte uwagi i przeczytania.

Hub | 2011-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Mam słabość do twórczości L. M. Montgomery. Lubię nastroje i charakterystyki postaci, jakie kreśli. Jednak tom opowiadań, opartych na jednym, do bólu eksploatowanym schemacie, zabił mnie słodyczą i lekkością. Podczas lektury miałem nieodparte wrażenie poznawania w kółko jednej opowieści, jedynie imiona i niektóre okoliczności ulegały zmianom.

To, co sprawiło, że doczytałem do końca (choć opowiadanie o latawcu, umieszczone jako jedno z ostatnich, zarżnęło mnie), to głos nieżyjącej Darii Trafankowskiej, która z niezwykłą prostotą i wdziękiem wcale nie udawanym próbowała zróżnicować, uczłowieczyć te historie. Nawet jednak jej się to nie do końca udało.

Ania | 2012-09-26

Książka ta pobudza do śmiechu , płaczu ale też wzbudza strach i zaciekawienie. Czyta się ją z prawdziwym zainteresowaniem wzmagającym się w wielu momentach. W przyszłości będę do niej wracać wielokrotnie.

MonicaAlice | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, LMM
Przeczytana: lipiec 2014

Zbiór kilkunastu opowiadań o dzieciach, których losy istotnie zmieniają się w wyniku pomyłki, przypadku, zbiegu okoliczności. Niektóre są zaskakujące, inne bardziej przewidywalne, jednak wszystkie tchną optymizmem i niezwykłym klimatem Wyspy Księcia Edwarda, znanym z powieści Montgomery.

fantaghirooo | 2016-12-01
buu | 2016-09-10