Całuski pani Darling

Wydawnictwo: Akapit

Inne wydania

Niezwykła książka, która każdego młodego Czytelnika zamienia w energiczne DzIECKO KULINARNO KULTURALNE. A wszystko to dzieki wypróbowanym przez Autorkę przysmakom i frykasom, pełnym fantazji oraz kulturalnych podtekstów.

Dominka1 | 2014-03-09

"Całuski Pani Darling" jest idealna dla dzieci i osób,które zaczynają swoją przygodę z gotowaniem i pieczeniem. Smakowite i łatwe przepisy na desery i obiady/kolacje zachęcają do wypróbowania receptur pani Musierowicz w praktyce.Każdy przepis opatrzony jest krótkim felietonem na temat wybranego bohatera literackiego/historycznego i jego ulubionych przysmaków.Dla miłośniczek Jeżycjady miłą niespodzianką będzie kilka dań wymienionych w powieściach o rodzinie Borejków.
Dla dziecka będzie to nie tylko nauka gotowania , ale także okazja do pogłębienia wiedzy o świecie kultury.Całość napisana niezwykle przystępnie,utrzymana jest w tym pełnym ciepła klimacie ,którym autorka podbiła serca czytelnikom.Polecam Dzieciom i Dorosłym.

--pisarka-- | 2014-07-12

Dla najmłodszych i trochę starszych dzieci, które chcą nauczyć się gotować :) Świetne pomysły na przekąski, ciasta, ciasteczka, zupy itp., przy okazji przypomnienie bohaterów najbardziej znanych książek.

Wiedźminka | 2011-10-30
Przeczytana: 30 października 2011

Pięknie napisana książka. Dzięki jej krótkim opowiadaniom dowiecie się jak pani Musierowicz odnosi się do innych pisarzy, jaka książka jest jej ulubioną oraz co lubi przekąsić do lektury :)

bewelka86 | 2013-06-02

Chociaż książka ta jest adresowana do dzieci, a konkretnie do Dziecka Kulinarnego (tudzież Kulturalnego), to przypadnie do gustu także i starszym Czytelnikom.
Pani Małgorzata dzieli się nie tylko swoimi sprawdzonymi przepisami i cennymi radami w sprawach kulinarnych, ale też opowiada ciekawostki z dziedziny literatury - wszak Dziecko Kulinarne powinno być też Kulturalnym, bo - jak sama Autorka mówi "kultura jest odwiecznym sposobem porozumienia między ludźmi (...)" (z okładki).
Lektura tej książki to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Przy czym gotowanie może być i jednym i drugim, podobnie jak edukacja w zakresie literacko-kulturowym.

Radzę jednak nie czytać o pustym brzuchu, bo może być ciężko;)
Ach, jeszcze słówko o przepisach. Do tej pory wypróbowałam jedynie ten na szarlotkę Bzowej Babuleńki i muszę stwierdzić, że to była to jedna z najlepszych szarlotek w moim wykonaniu (a robię ich sporo). :)

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 2009 rok

Ta książka wpadła w moje ręce prosto z półki małej biblioteki osiedlowej (panie i panowie - takie biblioteki to naprawdę skarby!).
Myślałam z początku, że to kolejna powieść pani Musierowicz, ale nie!
Trafiłam na książkę kucharską!
Gdybyście widzieli jaka byłam zawiedziona... a potem otworzyłam ją jeszcze raz i zaczęłam czytać przepisy. Ależ ślinka ciekła!
Zrobiłam jeden... (oczywiście pod okiem babci)
Drugi...
Trzeci, czwarty, piąty, dziesiąty!
Jeżeli czytasz to pani mamo, to kup to swojemu dziecku w podstawówce - przepisy z książki kucharskiej nudzą, ale z takiej?!
Wszystko napisane jest prostym językiem, spora część przepisów to słodycze i jeszcze obrazki!
Polecam bardzo gorąco :)

visenna88 | 2011-08-06
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Oto przykład, jak literki potrafią uderzyć po kubkach smakowych.
Wyznam szczerze, że tę książkę najlepiej czyta się w parku na ławce lub na kocyku (jeszcze lepiej!). Jest idealna na chwilę relaksu i beztroski, używania tego, co najlepsze z życia. A im dalej od lodówki ją czytamy, tym lepiej. Naprawdę nie idzie się powstrzymać przed eskapadami do kuchni, gdy się ją czyta.

majkey | 2014-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Uwielbiam książki kucharskie - zwłaszcza te, po lekturze których mam ochotę wypróbować wszystkie przepisy :) A tu jeszcze autorka poleca lektury - wprawdzie poleca je dziecku, ale okazuje się, że mam straszne tyły w literaturze dziecięcej. Polecam każdemu Dziecku Kulturalnemu i Kulinarnemu :)

Marianna | 2016-04-25
Przeczytana: czerwiec 2012

Przeczytałam ze smakiem. A przepisy z niej zaczerpnięte wykorzystuję na co dzień ;) Polecam!

Szczeżuja | 2016-02-04

moja pierwsza książeczka, z której uczyłam się gotować. Kilka bliskich osób otrzymało ją w prezencie ode mnie, bo jest po prostu bardzo sympatyczna. Mam też pewien sentyment do pierwszych książek z pani Musierowicz :)

Kana | 2015-06-29

Uwielbiam gawędy kulinarne Pani Małgosi i polecam je każdemu nawet, jeśli nie czuje się fanem gotowania:)