Okładka książki Kołczan pełen strzał

Kołczan pełen strzał

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jeffrey Archer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Archer, opowiadania, sensacja
typ
papier
Pablos
6,82 (57 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Jeffrey Archer, znany polskim czytelnikom, zwłaszcza czytelnikom Biblioteczki Konesera (Kane i Abel, Córka marnotrawna, Pierwszy między równymi, Czy powiemy pani prezydent?, Sprawa honoru, Prosto jak strzelił, Co do grosza), w opowiadaniach z tomu Kołczan pełen strzał z typową dla siebie ironią opisuje epizody z życia Anglików "starej daty", zabłąkanych jakby we współczesności, i ludzi młodych, wchodzących w świat ustalonych norm. Ich kontakty z mieszkańcami innych krajów i kontynentów prowadzą do zaskakującej nieraz puenty. Opowiadania te, prawie wszystkie oparte na znanych wydarzeniach, mówiące o interesach i miłości, znakomicie skonstruowane, pełne ciepła, humoru i sympatii dla ludzi, ucieszą wszystkich, którzy cenią sobie dobrą lekturę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2012-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Cofam wszystko złe, co napisałam i powiedziałam o opowiadaniach pana Jeffrey'a. "Kołczan pełen strzał" jest rewelacyjny!

Oczywiście, jak to ze zbiorem opowiadań bywa, jedne podobały mi się mniej, inne bardziej. Całość zasługuje jednak na solidne osiem gwiazdek.

Szczególnie uwiodły mnie opowiadania: "Pierwszy cud", "Błąd Septimusa" i "Stara miłość".

Beata | 2014-09-12

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku