Okładka książki Kołczan pełen strzał

Kołczan pełen strzał

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jeffrey Archer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Archer, opowiadania, sensacja
typ
papier
Pablos
6.82 (56 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Jeffrey Archer, znany polskim czytelnikom, zwłaszcza czytelnikom Biblioteczki Konesera (Kane i Abel, Córka marnotrawna, Pierwszy między równymi, Czy powiemy pani prezydent?, Sprawa honoru, Prosto jak strzelił, Co do grosza), w opowiadaniach z tomu Kołczan pełen strzał z typową dla siebie ironią opisuje epizody z życia Anglików "starej daty", zabłąkanych jakby we współczesności, i ludzi młodych, wchodzących w świat ustalonych norm. Ich kontakty z mieszkańcami innych krajów i kontynentów prowadzą do zaskakującej nieraz puenty. Opowiadania te, prawie wszystkie oparte na znanych wydarzeniach, mówiące o interesach i miłości, znakomicie skonstruowane, pełne ciepła, humoru i sympatii dla ludzi, ucieszą wszystkich, którzy cenią sobie dobrą lekturę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2012-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Cofam wszystko złe, co napisałam i powiedziałam o opowiadaniach pana Jeffrey'a. "Kołczan pełen strzał" jest rewelacyjny!

Oczywiście, jak to ze zbiorem opowiadań bywa, jedne podobały mi się mniej, inne bardziej. Całość zasługuje jednak na solidne osiem gwiazdek.

Szczególnie uwiodły mnie opowiadania: "Pierwszy cud", "Błąd Septimusa" i "Stara miłość".

SandWitch | 2014-07-12

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku