Kołczan pełen strzał

Danuta Sękalska, Anna Brzezińska
A Quiver Full of Arrows
Archer, opowiadania, sensacja
Pablos

Jeffrey Archer, znany polskim czytelnikom, zwłaszcza czytelnikom Biblioteczki Konesera (Kane i Abel, Córka marnotrawna, Pierwszy między równymi, Czy powiemy pani prezydent?, Sprawa honoru, Prosto jak strzelił, Co do grosza), w opowiadaniach z tomu Kołczan pełen strzał z typową dla siebie ironią opisuje epizody z życia Anglików "starej daty", zabłąkanych jakby we współczesności, i ludzi młodych, wchodzących w świat ustalonych norm. Ich kontakty z mieszkańcami innych krajów i kontynentów prowadzą do zaskakującej nieraz puenty. Opowiadania te, prawie wszystkie oparte na znanych wydarzeniach, mówiące o interesach i miłości, znakomicie skonstruowane, pełne ciepła, humoru i sympatii dla ludzi, ucieszą wszystkich, którzy cenią sobie dobrą lekturę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

• Projekt: Prawda
  • Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V
  • Alicja w krainie czasów
  • Grzech nasz codzienny

Ponad wszystko
Nicola Yoon

7,79 (29 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Dagmara | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Wielu czytelników z góry odrzuca opowiadania twierdząc, że są za krótkie i przez to nie można na dłużej zaprzyjaźnić się z żadnym bohaterem albo "dać się wciągnąć" w akcję, która kończy się kilka kartek po rozpoczęciu. Dla mnie zbiór opowiadań jest jak ogród z różnorodnymi kwiatami. Chodzę od rabaty do rabaty i podziwiam te cuda natury. Jedne zachwycają kolorem inne kształtem a kolejne są tylko ładne. Im ich więcej zgromadzonych w jednym ogrodzie tym lepiej, bo mogę więcej poznać i porównać. Zdarza się oczywiście trafić na ogród nijaki, ale... nie dotyczy to roślinek Archera. Całkowicie zgadzam się z opinią wyrażoną w "The Sunday Times": Archer jest niesamowitym pisarzem, z powodzeniem zdaje u czytelnika najważniejszy egzamin - wzbudza w nim chęć przewrócenia kartki, by się dowiedzieć, co będzie dalej.

Harii | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

Jedyne co mogę w tej chwili powiedzieć o tym zbiorze opowiadań, to, że były one ciekawe i umiliły mi czas.

Monika | 2012-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Cofam wszystko złe, co napisałam i powiedziałam o opowiadaniach pana Jeffrey'a. "Kołczan pełen strzał" jest rewelacyjny!

Oczywiście, jak to ze zbiorem opowiadań bywa, jedne podobały mi się mniej, inne bardziej. Całość zasługuje jednak na solidne osiem gwiazdek.

Szczególnie uwiodły mnie opowiadania: "Pierwszy cud", "Błąd Septimusa" i "Stara miłość".

Bociek | 2015-11-12

Zbiór opowiadań. Wszystkie krótkie i wszystkie, jak na Archera przystało, znakomite.

Atana | 2016-04-16
nulla | 2016-04-04